Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harcı ve Sertifika Ücretleri – 2021 Güncel

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harcı ve Sertifika Ücretleri – 2021 Güncel

ÖGG Adayları kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harcı ve Sertifika Ücretleri – 2021 Güncel hakkında bilgiler vereceğiz.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harcı ve Sertifika Ücretleri – 2021 Güncel

Özel Güvenlik Harcı Nedir?

ÖGG personelinin çalışma iznine sahip olabilmesi ve kimlik kartı güncellemesi için devlete belli bir miktar ödeme yapması gerekiyor. Bu tutar, Özel Güvenlik görevlisi Çalışma İzni (Özel Güvenlik Kimlik Kartı) Harcı olarak karşılık bulunmaktadır.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harç Ücreti 987 TL olmuştur.

Silahlı Özel Güvenlik Kimlik Kartı Maliyeti

2021 yılı silahlı güvenlik olabilmenin maliyeti ortalama 2500-3000 TL arasındadır. Gelelim hangi belge için ne kadar ücret ödenmesi gerektiğine;

Özel güvenlik Kurs Ücreti: Serbest piyasa ekonomisine bağlı olarak kurs ücretleri hakkında net bir rakam vermek mümkün değildir. Her eğitim kurumunun verdiği hizmete ve kaliteye bağlı olarak bu fiyat değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama olarak 1250 TL civarına denk gelmektedir.

Poligon Ücreti: Poligon ücreti 50 lira olarak belirlenmiş durumda ve bazı eğitim kurumları bu ücreti kurs ücretine dahil olarak da sunmaktadır.

Özel Güvenlik Sınav Ücreti: Yeni dönemde sınav ücreti 100₺ olarak belirlenmiştir. Ödemeyi ilgili kuruma yaptıktan sonra dekonttan iki suret istemenizde fayda var ve daha da önemlisi dekontun okunaklı olması gerekiyor. (100₺ sınav ücreti + 70 ₺ uygulama sınavı ücreti olarak Halk Bankasına yatırılacak.)

ÖGG Silahlı Sağlık Raporu Ücreti: Ortalama 250 TL civarında bir fiyata denk gelmektedir. Ancak daha uygun fiyatlara da yapılması mümkündür.

Silahlı Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ücreti: 2021 Kart ücreti için ödeyeceğiniz ücret ise 45₺ olarak belirlenmiştir.

Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı Maliyeti

2021 yılı silahsız güvenlik olabilmenin maliyeti ortalama 2100-2500 TL arasındadır. Gelelim hangi belge için ne kadar ücret ödenmesi gerektiğine;

Kurs Ücreti: Serbest piyasa nedeniyle her kurumun fiyatlandırması farklı olacaktır ancak ortalama olarak bu fiyat 1000TL civarındadır.

Özel Güvenlik Sınav Ücreti: 2021 yılı ile birlikte sınav ücreti 70₺ olarak belirlenmiştir.

Özel Güvenlik Kimlik (Sertifika) Harcı: Yeni dönemde kimlik harcı için ödenecek tutar 904₺.

Sağlık Raporu: Bu raporun geçerlilik süresinin 1 yıl olduğunu belirtmek gerekiyor. Sağlık raporu fiyatı 60 ve 100 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Belge Ödemesi: Yine silahlı eğitim bölümünde de bahsettiğimiz gibi dosya ve dilekçe gibi belgeler için de 15 ila 20 lira gibi bir ödeme yapılmaktadır.

Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı 2021 Ücreti: 45₺ olarak belirlenmiştir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.