ÖGG Kimlik Kartı E-Devlet Başvuru İşlemleri Videolu!

0
559
ÖGG Temel eğitim sonrası kimlik
ÖGG Temel eğitim sonrası kimlik

ÖGG Adayları kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Özel Güvenlik Kimlik Kartı E-Devlet Üzerinden Başvuru İşlemleri Videolu Anlatım hakkında bilgiler vereceğiz.

ÖGG Kimlik Kartı E-Devlet Üzerinden Başvuru İşlemleri Videolu Anlatım

İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen ögg kimlik kartı başvuru işlemlerinin e-Devlet Kapısı üzerinden bireysel başvuru şeklinde yapılmasına ilişkin çalışmalar tamamlanmıştır. e-Devlet ile yapılan entegrasyon kapsamında başvuruları zorunlu olan belgelerin ilgili müracaat birimlerine elden teslim edilmesine gerek kalmadan artık www.turkiye.gov.tr adresinden yapılacaktır.

e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirilecek özel güvenlik kimlik kartı başvurusu esnasında gereken tüm veriler Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyonu (ÖGNET) sayesinde otomatik olarak doldurulacak ve başvuru sahibinin onayı ile birlikte valiliklerin özel güvenlik birimlerinde görevli personelin kontrolüne sunulacaktır. Özellikle büyükşehirlerimizin günlük ortalama 150 – 200 özel güvenlik görevlisi kimlik kartı başvurusuna ilişkin süreçte oldukça faydalı olacaktır.

Yıllık ortalama 200.000 özel güvenlik kimlik kart başvurusu yapılmaktadır. Özel güvenlik görevlisi ilk ve yenileme kimlik kart başvuruları e-Devlet Kapısından gerçekleştirilecektir.

E-Devlet’te İstenmeyen Arama ve Mesajları İptal Etme Ekranı Açıldı!

E-Devlet’te istenmeyen mesajlar için iptal işlemleri artık E-Devlet’te veya İleti Yönetim Sistemi (İYS) tarafından gerçekleştirilecek. Ticaret Bakanlığı kararı doğrultusunda gerçekleştirilen bu işlem onaysız elektronik iletilerin kullanıcılara gönderilmeden engellenmesi amaçlamaktadır. İleti Yönetim Sistemi (İYS) ile kullanıcılar vermiş oldukları ileti onaylarını tek bir noktadan görebilecektir.

Vatandaşlar Ticari Elektronik İletilere ilişkin onaylarını 8 Ocak 2021’den 16 Şubat’a kadar E-Devlet üzerinden veya www.iys.org.tr adresinden kontrol edip, onay tercihlerini güncelleyebilecekler.

İstenmeyen Arama ve Mesajlar Nasıl İptal Ediliyor?

İstenmeyen arama ve mesajları iptal etmek E-Devlet veya İleti Yönetim Sistemi (İYS) tarafından gerçekleştirilmektedir. İleti Yönetim Sistemine (İYS) girildiğinde E-Devlet veya telefon numarası ile giriş yapılması gerekmektedir.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin