ÖGG Kimlik Kartı e-Devlet Üzerinden Başvuru Aşaması !

0
521
Özel güvenlik 99. temel eğitim
Özel güvenlik 99. temel eğitim

ÖGG Adayları kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kart Başvuru İşlemlerinin e-Devlet Üzerinden Gerçekleştirilmesi Hk. hakkında bilgiler vereceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın dijital dönüşüm direktifleri kapsamında İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen özel güvenlik kimlik kartı başvuru işlemlerinin e-Devlet Kapısı üzerinden bireysel başvuru şeklinde yapılmasına ilişkin çalışmalar tamamlanmıştır. e-Devlet ile yapılan entegrasyon kapsamında özel güvenlik kimlik kartı başvuruları zorunlu olan belgelerin ilgili müracaat birimlerine elden teslim edilmesine gerek kalmadan artık www.turkiye.gov.tr adresinden yapılacaktır.

e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirilecek özel güvenlik kimlik kartı başvurusu esnasında gereken tüm veriler Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyonu (ÖGNET) sayesinde otomatik olarak doldurulacak ve başvuru sahibinin onayı ile birlikte valiliklerin özel güvenlik birimlerinde görevli personelin kontrolüne sunulacaktır. Bu sayede özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerimizin özel güvenlik birimlerine yapılan günlük ortalama 150 – 200 özel güvenlik görevlisi kimlik kartı başvurusuna ilişkin süreçte ortaya çıkan zaman, yol ve belge masrafı gibi kalemlerden tasarruf edilerek vatandaşlarımız üzerinden idari yük kaldırılmış olacaktır. Ayrıca özel güvenlik birimlerinde kart kişiselleştirme sürecinde görev yapan genel kolluk personelinin de iş yükünde büyük ölçüde tasarruf sağlanacağı ve hizmet kalitesinde artış olacağı değerlendirilmektedir. Böylelikle e-Devlet Kapısı üzerinden sağlanacak vatandaş odaklı hizmetlere bir yenisi daha eklenmiş olacaktır.

Yıllık ortalama 200.000 özel güvenlik kimlik kart başvurusunun hemen hemen tamamını oluşturan özel güvenlik görevlisi ilk ve yenileme kimlik kart başvuruları e-Devlet Kapısından gerçekleştirileceğinden valiliklerin özel güvenlik birimlerine doğrudan başvuru yapılmasına gerek kalmayacaktır. Hizmetten yararlanacak vatandaşlarımız herhangi bir kamu kuruluşuna gitmeden sıfır fiziki evrak ile başvurusunu e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirecektir.

Konuya ilişkin  özel güvenlik görevlilerinin/adaylarının e-devlet üzerinden nasıl başvuru yapacakları ile ilgili tanıtım filmi ve afişler hazırlanmıştır. e-Devlet Kapısından Özel Güvenlik Kimlik Başvuruları Nasıl Yapılır? – YouTube

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin