Özel güvenlik 99. temel eğitim sınav soruları ne zaman açıklanacak? 

0
439
İstanbul üniversitesi 71 güvenlik
İstanbul üniversitesi 71 güvenlik

ÖGG Adayları kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Özel güvenlik 99. temel eğitim sınav soruları ne zaman açıklanacak?  hakkında bilgiler vereceğiz.

Özel güvenlik 99. temel eğitim sınav soruları ne zaman açıklanacak?

99. dönem özel güvenlik sınav sonuçları açıklandı mı? ÖGG sınav sonucu sorgulama ekranına nasıl ulaşılır? Sorularının yanıtları arama motorları üzerinden çok fazla araştırılır oldu. Özel Güvenlik Temel Eğitim ve Yenileme Eğitimi Sınavı 27 Ağustos 2022  tarihinde gerçekleşti ve sonuçlar merak konusu oldu. Peki EGM tarafından ÖGG sınav sonuçları için tarih verildi mi? ÖGG sınav itirazları nasıl yapılıyor? İşte ayrıntılar…

ÖZEL GÜVENLİK SINAV SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

Tahmini Olarak 99 dönem temel eğitim ve 75. yenileme sınav soruları ve cevapları 31 Ağustos 2022 Salı günü yayınlanacaktır. Sorular ve cevapları yayınlama yapıldığında web sitemiz üzerinden online olarak paylaşılacaktır.

ÖGG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yıl içerisinde gerçekleşecek ÖGG sınavlarının tarihleri ve sınav sonuç zamanları yayınlanan takvimle paylaşıldı. Bu yılın takvimine göre, ÖGG sınav sonuçları sınav yapıldıktan 3 hafta sonra genelde açıklanması planlanıyor. Sınav takviminde ise bu tarih 15 Temmuz 2022 olarak yer almıştır.

Özel Güvenlik Sınavı Kaç Haktan Oluşur?

Özel güvenlik sınavı kaç haktan oluşur? Özel güvenlik sınavına bir defa giren kişi tekrar girebilir mi? Bu gibi sorular da yine çok fazla ele alınan sorular arasında yer alıyor. Buna göre özel güvenlik sınavları toplamda 4 haktan oluşmaktadır. Bununa birlikte peş peşe yapılan sınavlara da giriş hakkı elde edebiliyorsunuz. Yani ilk sınava girip başarısız olan kişiler bir sonraki sınava sadece harç ücretini yatırarak girebilir.

Ancak 4 hakkını da dolduran, yani tüm sınavlara girerek halen d aha başarısız olan kişilerin de dosyaları yanmaktadır. Bu kişiler tıpkı en başta olduğu gibi tüm süreci başa sarmalı ve tekrar eğitimler alarak evrakları yerine getirmelidir. Gerekli harç ücretlerinin de yatırılarak yine kişiler tekrardan sınavlara girmeye hak kazanabilir.

Kariyerini özel güvenlik görevlisi olarak sürdürmek isteyen binlerce kişinin mutlaka ele alması gereken konulardan biri de özel güvenlik sınavlarına nasıl girilmeli, özel güvenlik eğitim kursları içeriği, özel güvenlik sınavı kazanıldıktan sonra neler yapılması gerektiği ve özel güvenlik sınavı/eğitim kursu için gerekli evrakların neler olduğu ile alakalı konulardır.

Tüm bu konuları araştırarak yerine getiren kişiler özel güvenlik sınavı ile alakalı tüm sorulara da cevap bulmuş demiştir. Özel güvenlik sınavları ve eğitimleri silahlı ve silahsız olarak iki kategoriye ayrılmaktadır. Bu kategoriler kapsamında kişiler silahlı öze güvenlik eğitim ve sınavı için ekstra para ödeyecek, ekstra evrakları yerine getirmesi gerekecektir. Ancak her iki sınavdan da ortalama 60 puan ve üzeri alan kişiler başarılı sayılacak ve bu kişiler özel güvenlik sertifikası almaya da hak kazanacaktır.

Tüm bu işlemlerin ardından kişiler gerekli işlemleri de yaparak yine özel güvenlik görevlisi olacak biçimde meslek yaşamlarına başlayabilir. Hastanelerde, valilik hizmet binalarında, belediye binalarında, üniversitelerde, devlet yurtlarında, özel şirketlerde ya da buna benzer daha birçok alanda özel güvenlik görevlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Sizler de bu gibi yerlerde özel güvenlik görevlisi olarak çalışmak için tüm süreci takip etmeli ve gereken tüm işlemleri de yerine getirmelisiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin