ÖGG 93. Temel Eğitim ve 69. Yenileme Eğitim Sınavı Talimatı

0
384
Özel Güvenlik 93. Temel Eğitim ve 69. Yenileme Eğitim Sınavı Talimatı

ÖGG Adayları kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Özel Güvenlik 93. Temel Eğitim ve 69. Yenileme Eğitim Sınavı Talimatı hakkında bilgiler vereceğiz.

Özel Güvenlik 93. Temel Eğitim ve 69. Yenileme Eğitim Sınavı Talimatı

Özel Güvenlik 93. Temel Eğitim ve 69. Yenileme Eğitim Sınavı Talimatı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından yayınlanmıştır. 93. Temel Eğitim sınavına girecek olan adayların bu talimatları takip ediyor olması gerekmektedir.

TARİH SÜREÇ
09/07/2021 Kursiyerlerin, özel güvenlik temel eğitim veya yenileme eğitimini bitirmesi gereken son tarihtir. Bu tarihe kadar eğitimini tamamlamış olan kursiyerler, özel güvenlik temel eğitim veya yenileme eğitimi sınavına girmeye hak kazanacaktır.
07-14/07/2021 Eğitimini tamamlayan adayların sınav ücretini yatıracağı tarih aralığıdır.
16/07/2021 İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü personeli tarafından sınava katılacak adayların, ÖGNET üzerinden okul/sınıf yerleştirme işleminin yapılacağı son tarihtir.
17/07/2021 Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından okul/sınıf yerleştirme işleminin kontrol edilerek ÖGNET üzerinden bildirileceği tarihtir.
08-14/08/2021 Soru Basım Komisyonu’nun kapalı devre sisteminde görev alacağı tarih aralığıdır.
14/08/2021 Yazılı sınavın yapılacağı tarihtir. (Cumartesi günü, saat 10.00)
15-29/08/2021 Uygulamalı atış sınavı yapılarak, atış puanlarının ÖGNET’e veri girişlerinin yapılacağı tarih aralığıdır.
17/08/2021 Sınav sorularının ve cevap anahtarlarının yayınlanmasının planlandığı tarihtir.
18-20/08/2021 Adayların yazılı sınav sorularına itiraz etme ve itiraz ücretini yatıracağı tarih aralığıdır.
03/09/2021 Sınav sonuçlarının açıklanmasının planlandığı tarihtir.
06-08/09/2021 Adayların yazılı sınav sonucuna itiraz etme ve itiraz ücretini yatıracağı tarih aralığıdır.
10/09/2021 Yazılı sınav itiraz sonuçlarının açıklanmasının planlandığı tarihtir.

Yazılı ve Uygulamalı Sınavlar

Yazılı sınava katılacak adaylardan; silahsız sınav türü için 70 TL, silahlı sınav türü için 100 TL ve silah farkı sınav türü için 90 TL sınav giriş ücreti alınacaktır. Bu ücretler, Halk Bankası Şubelerine her aday için ayrı olmak üzere sınav adı ve kimlik bilgileri belirtilerek yatırılacaktır. ÖGNET’e banka entegrasyonu ile adayların ücret kaydı otomatik olarak oluşturulacaktır. Ancak banka entegrasyonunda oluşabilecek teknik bir sorun nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanması durumunda ÖGNET’e Sınav İşlemleri Modülünde yer alan Sınav Başvurusu Ekle butonundan tüm adayların ücret kaydı İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü personeli tarafından manuel olarak yapılacaktır.

Adaylar sınav yerlerine yanlarında getirmiş oldukları maskeler takılı bir şekilde alınacaktır. Sınav süresince adaylar ve sınav görevlileri maske kullanacak olup; sosyal mesafe ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından belirlenen genel hijyen kurallarına riayet etmeleri sağlanacaktır.

Sınav esnasında yapılacak yanlışlıktan dolayı (adayın kendi yerine oturmaması ve başka adayın yerine oturması, T.C. Kimlik kontrolünün yapılmaması, optik cevap kâğıdında kodlama hatası veya eksik kodlama yapılması vb.) gözetmenler ve/veya adaylar sorumlu olacaktır.

İtiraz Aşaması

Yazılı sınav sorularına veya yazılı sınav sonucuna itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 15 TL ücret yatıracaklardır. Adaylar, ilgili banka hesabına yazılı sınav sorularına ve/veya yazılı sınav sonucuna itiraz ücretini yatırdıktan sonra sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini ÖGNET’e yapacaktır. Ücretini yatırmayan adayların itiraz dilekçeleri işleme alınmayacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin