ÖGG 92. Temel Eğitim Sınavı İtiraz Sonuçları Açıklandı

1
654
ÖGG temel eğitimine başlanmadan
ÖGG temel eğitimine başlanmadan

ÖGG Adayları kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Özel Güvenlik 92. Temel Eğitim Sınavı İtiraz Sonuçları Açıklandı hakkında bilgiler vereceğiz.

Özel Güvenlik 92. Temel Eğitim Sınavı İtiraz Sonuçları Açıklandı

Özel Güvenlik adayları 6 Temmuz ve 8 Temmuz 2021 tarihleri arasında sınav sonuçlarına itiraz işlemlerini tamamlamışlardır. 9 Temmuz 2021 Cuma günü ise Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından itiraz sonuçları açıklanmıştır.

92. TEMEL EĞİTİM İTİRAZ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Özel Güvenlik Sınav İtirazı Nasıl Yapılır?

Özel güvenlik sınavına giriş yapmış olan adaylar beklediği sınav puanını alamamaktan veya diğer sebeplerden dolayı sınava itiraz etme hakları vardır. Sınava itiraz edecek adayların öncelikle aşağıdaki maddeleri okuması ve bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Sınav cevap kağıdında kaydırma yapmanızdan dolayı itiraz edildiği durumlarda, olumlu sonuçlanmayabilir. Çünkü tekrar bir düzeltme yapılamaz. Bu nedenle kaydırma yapanların itiraz etmesi sonucunda olumlu yanıtlar gelmemektedir.

Özel güvenlik sınavına itiraz olarak hem sınav sorularına hem de uygulama atışına itiraz edilebilir. Atış sınavına itiraz edenlerin mutlaka aşağıda belirtilen IBAN numarasına belirtilen ücretin yatırılması şarttır.

Özel Güvenlik Sınav İtirazı İçin Son Tarih Nedir?

Özel güvenlik sonuçlarına bildiğiniz gibi https://onlineislemler.egm.gov.tr/ozelgüvenlik/Sayfalar/sınavsonuc adresinden bakabiliyorsunuz. 6 Temmuz 2021 ile -8 Temmuz 2021 tarihleri arasında adayların yazılı sınav sonucuna itiraz etme ve itiraz ücretini yatıracağı tarih aralığıdır. Bu tarih aralığında sınava itiraz edebilir ve aşağıdaki işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Özel güvenlik sınav itiraz dilekçesi indirilmeli ve uygun bir şekilde eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün, Halk Bank Ankara Gölbaşı Şubesi’nde bulunan TR32 0001 2009 3850 0044 0000 07 numaralı IBAN’a 10 TL sınav itiraz ücreti yatırılması gerekmektedir.

Yazılı sınava yapılan itiraz sonucu ise yine EGM tarafından belirlenmiş olup 17 Mayıs 2021 tarihinde açıklanacaktır.

1 Yorum

  1. 1 puanla sinav kaybettim itiraz ediyorum cok emek verdim 59 puanla kalmak cok uzucu lutfen tekrar sinav kagidima bakilmasini istiyorum itirazimin kabul edilmesini istiyorum kucuk bebegimle gittim ben kapida beni bekledi yagmurun altinda yazik lutfen tetrar bakilsin

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin