ÖGG 90. Dönem ve 66. Dönem Sınav Sonucu Açıklandı Mı ?

0
597
97. Özel Güvenlik Sınav
97. Özel Güvenlik Sınav

ÖGG Adayları kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Özel Güvenlik Maaşları Ne Kadar? 2021 Güncel hakkında bilgiler vereceğiz.

Özel Güvenlik 90. Temel Eğitim ve 66. Yenileme Eğitimi Sınav Sonucu Ne Zaman Açıklanacak?

Özel Güvenlik 90. Temel Eğitim Yazılı Sınavı 20 Şubat 2021 Cumartesi günü saat 10:00’da gerçekleştirilmiştir. Uygulamalı Atış Sınavı ise 21 Şubat 2021 Pazar ile 9 Mart 2021 Salı tarihleri arasında yapılmaktadır.

20 Şubat tarihinde düzenlenen ÖGG sınavının soru kitapçığı www.egm.gov.tr sitesinde erişime açıldı.

EGM’nin sınav takvimine göre, sınav sonuçları 12 Mart tarihinde erişime açılacak. https://www.egm.gov.tr/ adresinde yayımlanan duyuru ile adaylar sınav sonuçları T.C. kimlik numarası ile sorgulayabilecekler.

Günümüzde istihdam alanında önemli bir iş kaynağı olan Güvenlik Görevlisi olmak için kurslarından eğitim almak ve sonucunda gerçekleştirilen sınavda başarılı olmak gerekiyor. Güvenlik Görevlisi kursları ile hem meslek öğreniliyor hem de sınavdaki başarı derecelerine göre iş potansiyeli sunuyor.

Güvenlik Görevlisi kursları ile hem meslek öğreniliyor hem de sınavdaki başarı derecelerine göre iş potansiyeli sunuyor. 2021 yılı özel güvenlik sınav takvimine göre diğer sınavlarla birlikte 90. Temel Eğitim ve 66. özel güvenlik Yenileme Eğitimi Sınavlarının yapılacağı tarih sınav takviminde belirlendi ve duyuruldu. Ancak sınavın gerçekleştirilmesinin ardından gözler de sınav sonuçlarının açıklanmasına çevrildi. Güvenlik Görevlisi olarak mesleğini icra etmek isteyen adayların katılım sağladığı 90. Temel Eğitim ve 66. Yenileme Sınavı sonuçları sınavdan kısa bir süre sonra açıklanacak.

ÖGG SINAV SONUÇLARI EGM’DE NASIL SORGULANIR?

EGM tarafından düzenlenen ÖGG sınavı yine Emniyet Müdürlüğü’nün https://onlineislemler.egm.gov.tr/ isimli internet hesabından açıklanacak. Sonuç açıklandığı andan itibaren sorgulamak için T.C. kimlik numaranızı bilmeniz ve güvenlik kodunu doğru girmeniz gerekiyor.

24-26 Şubat tarihleri aralığında adaylar sınav sorularına itiraz edebilecek.

Yazılı sınav sorularına veya yazılı sınav sonucuna itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 15 TL ücret yatıracaklardır.

4.2. Adaylar, ilgili banka hesabına yazılı sınav sorularına ve/veya yazılı sınav sonucuna itiraz ücretini yatırdıktan sonra Başkanlığımızın “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web adresinde yer alan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak itiraz açıklamasını belirttikten sonra adayın itiraz kaydı oluşturulmuş olacaktır. Ayrıca banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini ÖGNET’e yapacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin