Otomatik Vites Ehliyeti Nasıl Alınır? – Otomatik Vites 2021

0
351

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Otomatik Vites Ehliyeti Nasıl Alınır? – Otomatik Vites 2021 hakkında bilgiler vereceğiz.

Otomatik Vites Ehliyeti Nasıl Alınır? – Otomatik Vites 2021

Otomatik vites Millî Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinin 4. maddesi ve 6. maddesinde düzenlenmiş olup 5 Aralık 2015 tarihli değişiklik ile yönetmeliğe eklenmiştir.

A trend for a decrease in triglycerides has been observed. These patients should continue treatment until a maximum of 16 cycles, disease progression, or unacceptable toxicity. There have been reports of cardiac arrest and death during the use of MARCAINE for intravenous regional anesthesia (Bier Block) . Ankylosing spondylitis is a type of arthritis that affects your spine.

B sınıfı otomatik vites sürücü belgesi nedir?

Otomatik vites için ayrı bir sınav yapılmamaktadır. 2016 yılı itibariyle yönetmelikte yapılan değişikle sürücü adayları istemeleri halinde otomatik vitesli araç kullanabilmek için sürücü kursuna başvuru yapabilir ve sadece otomatik araçlarla eğitimlerini tamamlayarak sınava da bu araçlarla girip ehliyetlerini alma hakkı kazanıldı. Ayrıca bu ehliyeti almak için yapılan sınavlarda başarı sağlayanların ehliyet belgesinde otomatik araç kullanabilir ibaresi yazacaktır.

B sınıfı otomatik vites için yaş sınırı kaçtır?

Yaş sınırı 18’dir.

B sınıfı otomatik vites sınıfı belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?

Otomatik vites olan M, B1 ve F sınıfı araçları kullanabilirler.  Motor bisiklet, 4 tekerlik motosiklet ve traktör kullanabilirler.

Azami yüklü ağırlığı 4.250 kg olan birleşik araçları kullanabilirler.

B sınıfı otomatik vites sürücü belgesi alabilmek için verilecek eğitimler nelerdir?

Adaylara; Aşamada Trafik ve Çevre Bilgisi, İlk Yardım Bilgisi, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi, Trafik Adabı derslerinden oluşan toplamda 30 saatlik bir eğitim verilmektedir.

Daha sonra  “B Otomatik Vites” sınıfı Sürücü Belgesi için Milli Eğitim Bakanlığının Belirlediği Dönemlere ait sınav tarihlerinde; toplam 50 soruluk sınava tabi olurlar ve sınav süresi 60 dakikadır. Adaylar sınav sonunda 70 ve üzeri alması durumunda başarılı olup 2. Aşama olan direksiyon sınav aşamasına geçmiş olur. Yazılı sınav hakkı 4 olup 4. Hakkında da kazanamayan adayların dosyası yanmaktadır.

Sürücü belgesi olup A2 sınıfı sürücü belgesi alabilmek için verilecek eğitimler nelerdir?

A, A1, A2,F,G ,M veya B1 farklı sürücü sınıfı Sürücü Belgesine sahip olan adaylar; B sınıfı Sürücü Belgesi (otomatik) almak isterlerse, gerekli şartları taşımaları halinde B sertifika sınıfının direksiyon eğitiminin tamamına (14 Saat) katılmaları gerekmektedir.

B sınıfı otomatik vites sürücü belgesinin geçerlilik süresi kaç yıldır?

B sınıfı otomatik vites sürücü belgesinin geçerlilik süresi 10 yıldır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin