Oto Yıkama Dükkânı Açmak Kazandırır mı?

0
521

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Oto Yıkama Dükkânı Açmak Kazandırır mı? hakkında bilgiler vereceğiz.

Oto Yıkama Dükkânı Açmak Kazandırır mı?

Günümüzde her insan “kendi paramı nasıl kendim kazanabilirim?” veya “nasıl para kazanabilirim?” demektedir. Akıllara gelen bazı mesleklerin başında ise oto Yıkama dükkânı açarak para kazanmak gelebilir.

Öncelikle oto yıkama dükkânı açarken üzerinde durmamız veya dikkat etmemiz gereken bazı unsular vardır. Bu unsurlar;

Sermaye

Bir ticari girişimin hayata geçmesi için gerekli olan para veya paraya çevrilebilecek mallara sermaye denir. Oto Yıkama dükkânı açarken sermaye, en önemli unsurlardan biridir.

Kurulan dükkân istenilen veya gerekli kitleye hemen ulaşamayabilir ve bu işin istikrarı ve devamı için sermayenin biraz fazla olması gerekir. Sermaye fazla veya güvenilir olursa çıkacak maddi sorunlar (personel maaşı, ciro, giderler vb.) kolay atlatılır.

Tecrübe

Oto yıkama işinin temeli tecrübedir. Edinilen tecrübeye göre bir yerlere gelirsiniz çünkü gerekli olan şey işçiliktir. Eğer personellerinizden biri veya ortaklarınız ya da siz tecrübeli değilseniz bu işinizi rafa kaldırın çünkü batarsınız.

Örneğin, personelleriniz bu işe yeni girişmiş ise müşteri tarafından getirilen arabayı yıkarken zarar verebilir veya kendine zarar verebilir. Bu ve bunun gibi nedenlerin yaşanmaması için tecrübe ön plana çıkmaktadır.

Reklam ve Pazarlama

İş yerinizi yeni açtıysanız iş yerinizin bulunduğu konuma yabancı iseniz müşterilerin sizi daha kolay bulması için reklam ve pazarlamaya özen göstermelisiniz.

Örnek olarak:

  • İnternet siteleri
  • Tabelalar

Oto Yıkama Dükkânı Nerelere Açılmalıdır?

İş yerinizi kurarken konuma dikkat etmelisiniz çünkü konum gelirinizi direkt etkileyecektir. İş yeriniz için alan genişliği bulunduğu konum dikkat edin mahalle aralarına veya mahallelere kurmayınız çünkü bu müşterilerin size ulaşmasını sizin onlara ulaşmanızı doğrudan etkiler. Ayrıca tepki toplayabilirsiniz.

Müşteri Kazanmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Siz, çalışanınız ve müşteriniz için kurduğunuz bağ çok önemlidir. Söylediğiniz şeyler üslup tarzınız veya dükkânınızın dekorasyonu her şeyden önemlidir. Bu işin ana temeli kalitedir. Kaliteli bir iş çıkarıyorsanız kısa zaman içinde fazla kitleye sahip olabilirsiniz.

Her işin zorluğu olduğu gibi bu işin de zorlukları var ve elbette iyi olursa uygun olursa kazandırır fakat bu unsurlara dikkat edilmez ise eksilere bile düşülebilir

Bu işte size kâr ettirecek şey tecrübe olacaktır. Verdiğiniz hizmet kaliteli çalıştırdığınız personeller tecrübeli ise elbette kâr edilen bir iş ortaya çıkacaktır fakat konumu kötü tecrübesiz kişiler ve hizmetiniz kötü ise batabilirsiniz. İşleriniz yolunda giderse 3.000 TL altında kalmazsınız istihdamınız yüksek ise günden güne kâr da artacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin