Ölüdeniz Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

0
504

Gezi – Seyahat, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Ölüdeniz Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?  hakkında bilgiler vereceğiz.

Ölüdeniz Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Ülkemizde yer alan tatil yörelerinin başında gelen Muğla Ölüdeniz plajı herkesin ilgi odağı olarak her zaman tercih edilmektedir.

Her yıl çok sayıda ziyaretçisi bulunan ve her geçen gün popülerliği artan bu plajların nerede olduğu ve nasıl gidileceği hakkında her zaman araştırmalar yapılmaktadır. Plaj ve çevresinde yer alan konaklama yerlerinin yanı sıra kamp alanları ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

Ölüdeniz Plajı Hakkında Detaylar

Yaz aylarının gelmesi ve havaların ısınması ile pek çok kişi tatil yapma planları içinde olmaktadır. Kendileri için tercih ettikleri tatil yöresi olarak Muğla ilk sıralarda gelmektedir. Bu neden ile Ölüdeniz plajı nerede olduğu hakkında detaylı bilgilere sahip olmak için araştırmalar yapmaktadır.

Ölüdeniz plajı ülkemizin Ege bölgesi içinde yer almaktadır. Denizin güzelliği her zaman en dikkat çekici özelliği olmaktadır. Ulaşım konusunda çok daha kolay olması ziyaretçilere çok daha cazip gelmektedir. Bunların yanı sıra plajın bulunduğu Ölüdeniz Beldesi içinde görülebilecek çok sayıda doğa harikalarının bulunması talep edilmesinde büyük rol oynamaktadır.

Plaj yakınlarında kamp alanları be konaklama seçenekleri vardır. Buraya günü birlik gitme olanakları da buluyor. Pek çok kişinin tercihlerinin başında gelen deniz en iyi deniz ödülüne layık görülmüştür. Plaj kumları ince yapıda olup denizinde dalga bulunmamaktadır. Plajın bulunduğu bölgede geçmiş dönemlerde Likya Uygarlığı hüküm sürdürmüştür. Bundan dolayı o döneme ait tarihi kalıntılara rastlamak mümkün olacaktır.

Ölüdeniz Plajı Nerede?

Ege Bölgesi illerinin Muğla ilinde yer alan Ölüdeniz plajı tatil yörelerinin en önemli yerleri arasında yer almaktadır. Fethiye ilçesinde bulunan plaj yerli ve yabancı turist akınına uğraması ile bilinmektedir. Likyalılar bu beldeyi güneş diyarı olarak adlandırmışlardır. Bunların dışında burası Teke yarım adasında yer almaktadır.

Ölüdeniz Plajına Nasıl Gidilir?

Plaja gitmek için Muğla ilinin Fethiye ilçesine gidilmesi gerekir. Ayrıca Antalya ve Dalaman üzerinden ilçeye çok daha kolay bir şekilde ulaşmak mümkün olacaktır. İlçeye uzaklığı yaklaşık olarak 15 km olmaktadır. Plaj İstanbul’a uzaklığı yaklaşık 11 saat uzaklıktadır. Özel araç ile tabelalar takip edilerek gitmek mümkündür. Bunların yanı sıra Fethiye de yer alan otogardan hareket eden araçlar ile yaklaşık olarak yarım saat sonra plaja ulaşılmaktadır.

Plaj Özellikleri

Plajın kumsalının uzunluğu 3 km olup dış zemini kum, çakıl ve taşlardan meydana gelmektedir. kumlar ince taneli olmakta ve su zemini çakıl taşlardan oluşmaktadır. Kadın ve erkekler karma olarak giriş yapmaları mümkün olmaktadır. Plajda mavi bayrak bulunmamakta, otel ve pansiyon gibi konaklama seçenekleri vardır. Son derece ulaşımı kolay olan plajda çok daha keyifli zamanlar geçirmek mümkün olacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin