Okullara güvenlik alımı olacak mı? – Alım ne zaman başlayacak?

0
429
Özel güvenlik 101. temel eğitim
Özel güvenlik 101. temel eğitim

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Okullara güvenlik alımı olacak mı? – Alım ne zaman başlayacak? hakkında bilgiler vereceğiz.

Okullara güvenlik alımı olacak mı? – Alım ne zaman başlayacak?

Temizlik personeli kadrolarının TYP ile 5 Eylül’de öğretmenlerin seminer çalışmaları ile göreve başlayacak olması sürecinden hemen sonra da MEB güvenlik personeli alımları için de sürecin gecikmeden başlatılması bekleniyor. Bu kapsamda 12 Eylül’e yetişebilmesi ve okulların eğitim-öğretim sürecine başlamadan güvenlik personeli alımlarının da yapılması için önümüzdeki hafta başı itibarıyla da MEB Güvenlik Personeli alımlarının da başlamasını adaylar bekliyor.

Güvenlik görevlisi için de 55.000 kadro

Son eğitim-öğretim yılının istatistiklerine göre MEB bünyesinde resmi okul sayısı 53 binden fazla.  Tüm okullar için de 60.000 temizlik personeli alımı yapıldı. Bu dönemde de okul sayısı kadar olmak üzere en az 55 bin güvenlik görevlisi alımı bekleniyor. MEB bünyesinde güvenlik alımları bekleyen adaylar için gerekli süreci ve tüm detaylarını Buradan Öğren olarak takip etmekte ve gündemde tutmaktayız.

Milli Eğitim Bakanlığı güvenlik alımı şartları esnetilmeli

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde temizlik personeli alımlarında yer alan “9 ay şartı”, “kadro”, “TYP” sorunu güvenlik alımlarında da olmaması en büyük beklenti. TYP yönetmeliği değiştiği için “BELİRLİ BİR MESLEKTE ALIM YAPILAMIYOR”. Salgın, afet ve mücbir sebeplerle olmak üzere bu yılki atamalar TYP kapsamında MEB için yine geçici olarak yapılıyor. MEB’in kendi bünyesinde atama yapması ve her yıl TYP ile adayların zorluk çekmemesi en çok istenen talepler arasından.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin