ÖGG Temel eğitim sonrası kimlik başvuru belgeleri

0
493
ÖGG Temel eğitim sonrası kimlik
ÖGG Temel eğitim sonrası kimlik

ÖGG Adayları kategorimizdeki bu yazımızda sizlere ÖGG Temel eğitim sonrası kimlik başvuru belgeleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Sertifikanızı Teslim Alın

İlk olarak özel güvenlik sertifikanızı teslim alın. Sertifikanız halen çıkmadı veya bilgi mesajımız size gelmediyse lütfen irtibat kısmından kurumunuzu arayarak sertifikanızın ne zaman çıkacağı ile alakalı bilgileri alın.

Sertifikanızı teslim aldığınızda sizlere kimlik kartı için hazırlanması gereken belgeler listesi ile beraber sertifikanız da verilecektir. Liste ve sertifikayı aldığınıza göre artık ikinci aşamaya geçebiliriz.

2- Randevunuzu Alın

Özel güvenlik randevu sistemi son zamanlarda oldukça yoğun. Bir yandan evrakları hazırlarken bir yandan da randevu almaya çalışın. Unutmayın, sizin gibi binlerce kişi aynı anda randevu almaya çalışıyor.

3- Evraklarınızı Tam ve Eksiksiz Hazırlayın

Özel güvenlik sınavını kazandıktan sonra yapılması gerekenler arasında en önemli detay evrakların sırasıyla hazırlanmasıdır. Peki bu evraklar nelerdir diye soracak olursanız hemen aşağıda sizlere link verelim.

 • Temel eğitim sonrası kimlik başvuru belgeleri
 • Yenileme eğitimi sonrası kimlik başvuru belgeleri

Yukarıdaki sayfalardan hangisi için evrak hazırlayacaksanız tıklayıp sayfa içeriğinde size anlatılanları yapmanız gerekiyor. Evraklar tamamen hazırlandıktan sonra artık diğer adıma geçebiliriz.

4- Evraklarınızı Teslim Edin

Artık randevunuz ve evraklarınız tamamlandı. Randevu gününüzü unutmamalı ve randevu kağıdında belirtilen saatte şubede olmanız gerekmektedir.

Not: Yenileme eğitimi almış adaylar, evraklarını Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne teslim etmeden kimliğini yenilemiş sayılmazlar.

5- İşlem Tamamlandı

Artık ÖGG sınavını kazandıktan sonra yapılması gerekenler hakkında her şeyi yapmış ve geri kalan işlemler için bekliyor konumuna geçmiş sayılıyorsunuz. Bu işlemlerden sonra dilekçenizde belirttiğiniz iletişim numarasına tüm bilgiler mesaj olarak gelecek ve takip etmeniz gerekecektir.

ÖGG Temel eğitim sonrası kimlik başvuru belgeleri

 1. Başvuru Dilekçesi
 2. Sertifikanın Aslı ve Fotokopisi
 3. Sağlık Kurulu Raporu
 4. Diploma Aslı-Fotokopisi yada Öğrenci Belgesi
 5. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 6. 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
 7. ÖGG Kimlik Kart Bedeli Dekontu 140 TL
 8. ÖGG Kimlik Harcı Dekontu 2993 TL

AÇIKLAMALAR

 • Randevunuzu tüm evraklarınızı hazırladıktan sonra buradan alabilirsiniz.
 • Başvuru dilekçesi randevunuzu aldıktan sonra otomatik olarak doldurulacak ve yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz. Yada buradan örneğini indirip doldurabilirsiniz.
 • Sağlık kurulu raporu (Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden alınmış ve üzerinde “Silahlı/Silahsız ÖGG Olur İbareli Rapor”) – Kursa kayıt olurken verdiğiniz sağlık raporudur ve 1 yıl geçerliliği vardır.
 • ÖGG Kimlik Kart Bedeli – Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfının T.Halkbankası Opera Şubesine yatırılacaktır. Halkbankası şubelerinden yatırabilirsiniz. IBAN : TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96 – 140 TL’dir.
 • ÖGG Kimlik Ruhsat Harcı Dekontu, Vergi Dairelerindeki 9103 numaralı harç hesabına yatırılacaktır. Eğer daha önce özel güvenlik kimlik kartınız var ise bu ücreti yatırmıyorsunuz.

Tüm evraklar hazırlandıktan sonra randevu kağıdınızda ki gün ve saate dikkat ederek Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne evraklarınızı teslim edecekseniz. Ancak pandemi nedeniyle Şubeden gelen mesaj olursa o mesaja rivayet edilecektir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin