ÖGG 91. Dönem ve 67. Dönem Sonuçları Açıklandı Mı?

0
90
Yargıtay başkanlığı brüt 8 bin
Yargıtay başkanlığı brüt 8 bin

ÖGG Adayları kategorimizdeki bu yazımızda sizlere ÖGG 91. Temel Eğitim ve 67. Yenileme Eğitimi Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? hakkında bilgiler vereceğiz.

ÖGG 91. Temel Eğitim ve 67. Yenileme Eğitimi Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖGG 91. Temel Eğitim ve 67. Yenileme Sınavı 17 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Sınava giren adayların ise gözleri Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yapılacak olan açıklamadadır. Emniyet Genel Müdürlüğü sınav sonucuna dair herhangi bir resmi açıklama yapmamış olsa da sınav sonuçlarının 7 Mayıs 2021 tarihinde açıklanacağı bilinmektedir.

91. Temel Eğitim ve 67. Yenileme Eğitimi sınav sonuçlarının 7 Mayıs 2021 Cuma günü açıklanması planlanmaktadır. Ancak pandemi döneminden dolayı yaklaşık 20 günlük bir tam kapanma sürecine gidilmiştir. İçerisinde bulunmuş olduğumuz bu süreçte adaylardan çoğu atış sınavlarına giremeyecektir. Bu durumdan kaynaklı olarak sınav sonucunun ertelenme ihtimalinin de göz önüne alınması gerekmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan herhangi bir resmi açıklama olduğunda sizlerle paylaşıyor olacağız.

Özel Güvenlik Temel Eğitim Sınav Sonucu Nasıl Öğrenilir?

ÖGG sınav sonuçları yayımlanan sınav talimatına göre 12 Mart Cuma günü açıklanacak. Fakat saate ilişkin bir duyuru yapılmış değil.

Yazılı sınav sorularına veya yazılı sınav sonucuna itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 15 TL ücret yatıracaklardır.

Adaylar, ilgili banka hesabına yazılı sınav sorularına ve/veya yazılı sınav sonucuna itiraz ücretini yatırdıktan sonra Başkanlığımızın “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web adresinde yer alan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak itiraz açıklamasını belirttikten sonra adayın itiraz kaydı oluşturulmuş olacaktır. Ayrıca banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini ÖGNET’e yapacaktır.

ÖGG Sınav Sonucu Nasıl Öğrenilir?

ÖGG sınav sonuçları Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden https://www.egm.gov.tr/ozelguvenlik/sinav-sonuclari yayınlanacaktır. Özel güvenlik sınav sonuçlarını görüntülemek için adayların TC Kimlik No ile sorgulama yapması gerekiyor. Güvenlik sınav sonucu linkine tıklayan güvenlik görevlisi adayları, sonra “Temel Eğitim Sınav Sonucu” sayfasına yönlendirilerek bireysel sonuçlarını görüntüleyebilecektir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin