Ödemeler bugün itibariyle başlıyor – 1600 TL nakit para verilecek

0
501
Ödemeler bugün itibariyle
Ödemeler bugün itibariyle

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Ödemeler bugün itibariyle başlıyor – 1600 TL nakit para verilecek hakkında bilgiler vereceğiz.,

Ödemeler bugün itibariyle başlıyor – 1600 TL nakit para verilecek

İzmir’de yaşayan yüz binlerce vatandaşı ilgilendiren çok önemli bir duyuru yapıldı. Bu duyuruda vatandaşlara nakit para desteği verileceği belirtildi. İzmirli vatandaşlara para desteği sağlanacağı belirtilerek bu konu hakkında açıklama yapıldı. Bu doğrultuda 1.600 TL nakit para desteği verileceği aktarıldı.

1.600 TL NAKİT DESTEĞİ VERİLECEK

İzmir’de yüzlerce kişiye destek kararı verildiği belirtildi. Ailesi İzmir’de yaşayıp da üniversite okuyan öğrenciler için para desteği kararı alındığı belirtilerek 1600 TL ödeme yapılacağı ifade edildi. Ayrıca 1.600 TL olarak verilecek olan destek için detayların netleştiği vurgulandı. Söz konusu desteğin ise üniversite öğrencilerine verileceği ifade edildi.

ARALIK AYI İÇİNDE ÖDENECEK

Ailesi İzmir’de yaşayan ve üniversite okuyanlara destek ödemesi yapılacağı belirtilerek başvuruların Eylül ayı içinde yapılacağı aktarıldı. Başvuruların eylül ayı içinde yalnızca bizizmir.com internet sitesi üzerinden kabul edileceği belirtilerek ödemelerin 1.600 TL olduğu aktarıldı. 4 aylık ödemeye karşılık gelen bin 600 liralık ilk bölümü Aralık ayı içinde ödenecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yaşam koşullarının giderek ağırlaşması üzerine 2022-2023 öğretim yılında desteğini iki katına çıkardı. Öğretim yılı boyunca 10 bin üniversite öğrencisine ayda 400 lira olmak üzere 10 ay boyunca toplam 4 bin liralık öğretim yardımı yapılacak. Öğretim dönemi boyunca 10 bin desteklenmesi gereken öğrenciye toplam 40 milyon liralık öğrenim desteği sağlanmış olacak. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından geçen yıl 5 bin 547 üniversite öğrencisine toplamda 17 milyon 750 bin 400 liralık destekte bulunulmuştu.

BAŞVURU AYRINTILARI

Öğretim desteğine ailesi İzmir’de ikamet eden, maddi olanakları kısıtlı ön lisans veya lisans öğrencileri başvurabileceği belirtilerek başvuruların Eylül ayı içerisinde yalnızca bizizmir.com internet sitesi üzerinden kabul edileceği aktarıldı. Bununla beraber başvuru sayısı 30 bin ile sınırlı tutulacak ve değerlendirme sonucunda belirlenen 10 bin öğrenci için öğretim desteğinin dört aylık ödemeye karşılık gelen bin 600 liralık ilk bölümü Aralık ayı içinde ödeneceği bildirildi. Ayrıca ödemelerin ikinci bölümünün ise 2023 yılında yapılacağı bildirildi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin