Netflix’te mutlaka izlenmesi gereken 8 korku dizisi

0
411
Netflix'te mutlaka izlenmesi
Netflix'te mutlaka izlenmesi

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Netflix’te mutlaka izlenmesi gereken 8 korku dizisi hakkında bilgiler vereceğiz.

Netflix’te mutlaka izlenmesi gereken 8 korku dizisi

1- Glitch

Yerel halktan 7 kişi açıklanamaz şekilde sapasağlam olarak mezarlıktan kalkarlar. Bir polis memuru ve doktor duygu yüklü bir gizemle karşı karşıya kalır.

2- The Haunting: Bly Malikanesi

Bir Amerikan yapımı doğaüstü korku-dram dizisidir. Netflix yapımı bu dizi The Haunting of Hill House‘un antoloji türündeki devam halkasıdır.

3- Marianne

Bir yazar, yazdığı korkunç hikâyelerin gerçeğe dönüştüğünü fark ettiğinde bu öykülerin ilham kaynağı olan geçmiş sorunlarıyla yüzleşmek üzere memleketine geri döner.

4- Haunted

Bu reality dizisindeki dramatik yeniden canlandırmalar ürpertici, açıklanmamış ve doğaüstü olaylara dair dehşet verici, gerçek öyküleri ekranlara taşıyor.

5- Curon

Annelerinin memleketine vardıktan kısa süre sonra anneleri gizemli biçimde ortadan kaybolan genç ikizler, köyün sakin görüntüsünün ardındaki sırları keşfederler.

6- Alma

Neredeyse tüm sınıf arkadaşlarının hayatını kaybettiği bir otobüs kazasından sağ kurtulan Alma, hastanede gözlerini açtığında ne kazaya ne de kendi geçmişine dair en ufak bir şey hatırlamaktadır. Evi ona ait olmayan hatıralarla doludur. Hem hafıza kaybı hem de travma, geceleri kâbuslar görmesine ve bir anlam veremediği vizyonlara neden olur. Ona tamamen yabancı olan ailesinin ve arkadaşlarının yardımıyla kazaya ilişkin gizemleri çözmeye çalışan Alma, hayatını ve kimliğini yeniden kazanmak için de mücadele eder.

7- Feria: En Karanlık Işık

Ebeveynlerinin 23 kişinin ölü bulunduğu bir dini ritüele katıldığını öğrenen iki kız kardeş, geçmişleri ile bugünleri arasında bir bağ kurmaya çalışır. Karşılarını çıkan gelişmeler ise onları doğaüstü varlıkların yer aldığı bir dünyaya iter.

8- The Mist

Büyük bir fırtına, bir kasabada  kana susamış yaratıkları salıverir.Kasabada küçük bir grup vatandaş bir süpermarkette saklanıp hayatta kalabilmek için mücadele verirler.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin