2021 MSÜ Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

0
413
2022 MSÜ Mülakatlarına

Adaylar bu yazımızda sizlere 2021 MSÜ Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? hakkında bilgi vereceğiz.

2021 MSÜ Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

MSÜ sınavı soruları ve cevapları ile ilgili ÖSYM son dakika açıklamasının ardından erişime açıldı. Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 04 Nisan 2021 tarihinde saat 13.45’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

04 Nisan 2021 tarihinde uygulanan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının (2021-MSÜ) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u ÖSYM tarafından yayınlanmıştır.

4 Nisan 2021 Pazar günü yapılan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı sonuçları 29 Nisan 2021 Perşembe günü açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamadan TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle giriş yaparak görüntüleyebilecek. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.

MSÜ Sınav Değerlendirilmesi Nasıl Yapılacak?

Adaylar, soruların cevaplarını optik okumaya elverişli cevap kağıtlarına işaretleyecekler, cevap kağıtları ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecek.

Cevaplar, her alt test için ayrı ayrı değerlendirmeye alınacaktır. Adayların, alt testlerin her biri için birer standart puanı hesaplanacaktır. Standart puanların hesaplanmasında şu yol izlenecektir:

* Her adayın, testlere verdiği doğru ve yanlış cevapların sayısı belirlenecektir. Doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak adayın ilgili alt testten almış olduğu ham puan bulunacaktır.

* Tüm adayların ilgili testten aldıkları ham puanlar kullanılarak o testin ortalama ve standart sapması bulunacaktır. Bu ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm adaylar için ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlar hesaplanacaktır.

* Hesaplanan standart puanlar ve tablodaki ağırlıklı puanlar kullanılarak adayların ağırlıklı puanları hesaplanacaktır. Ağırlıklı puanlarının hesaplanabilmesi için adayların Temel Matematik veya Türkçe testlerinin en az birinden 0,5 veya daha fazla ham puan almış olmaları gerekir. Yalnızca bu koşulları sağlayan adaylar için ağırlıklı puanlar hesaplanacaktır.

* Ağırlıklı puanlar kendi içinde en küçüğü 100, en büyüğü 500 olan puanlara dönüştürülerek adayların MSÜ-SAYISAL (SA), MSÜ-EŞİT AĞIRLIK (EA), MSÜ-SÖZEL (SÖ), MSÜ-GENEL (GN) puanları oluşturulacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin