2022 Yılı MSÜ Kara Harp Okulu Ulaşımı

0
518
MSÜ Kara Harp Okulu

Adaylar bu yazımızda sizlere 2022 Yılı MSÜ Kara Harp Okulu Ulaşımı hakkında bilgi vereceğiz.

2022 Yılı MSÜ Kara Harp Okulu Ulaşımı

NEREDEN YOL TARİFİ SÜRESİ
AŞTİ AŞTİ’den Dikimevi istikametine giden ANKARAY (taşıma aracı ile Kızılay’a gelinir). Kızılay’da bulunan Güven Park dolmuş duraklarından Sokullu, Öveçler, Oran, Çankaya minibüslerinden herhangi birine binilir ve Kara Harp Okulu durağında inilir. 20-25 dk.

(Taksi ile 10-15 dk.)

ANKARA TREN

GARI

Ankara Garından Kızılay istikametine giden EGO Belediye veya özel halk otobüsleriyle Kızılay’a gelinir. Kızılay’da bulunan Güven Park dolmuş duraklarından Sokullu, Öveçler, Oran, Çankaya minibüslerinden herhangi birine binilir ve Kara Harp Okulu durağında inilir. 20-25 dk.

(Taksi ile 10-15 dk.)

ESENBOĞA

HAVALİMANI

Esenboğa Hava Limanından, HAVAŞ servis otobüsleri veya EGO otobüsleriyle Kızılay’a gelinir. Kızılay’da bulunan Güven Park dolmuş duraklarından Sokullu, Öveçler, Oran, Çankaya minibüslerinden herhangi birine binilir ve Kara Harp Okulu durağında inilir. 45-60 dk.

(Taksi ile 30-35 dk.)

MSÜ Kara Harp Okulu Adres: Devlet Mahallesi Kara Harp Okulu Caddesi Bakanlıklar / ANKARA 06654

Telefon : 0 312 419 75 58

2022 MSÜ Kadın Fiziki Yeterlilik Şartları Nelerdir?

  • 2022 MSÜ kadın fiziki yeterlilik şartları için mekik, şınav ve 400 metre koşu branşlarında testler yapılmaktadır. Bu branşlarda başarılı olan kadın adaylar ise fiziki yeterlilik aşamasını başarılı bir şekilde geçmiş olmaktadır. Gelelim bu şartların neler olduğuna:
  • Adayların çabukluk, çeviklik ve kondisyonlarını ortaya çıkaracak mekik, şınav ve 400 metre koşu branşlarında testler yapılır.
  • Adayların fiziki yeterlilik testi için yanlarında spor malzemelerini getirmeleri gerekmektedir. Fiziki yeterlilik testine katılacak olan adaylar kendilerinde herhangi bir sağlık sorunu olmadığını kabul ve beyan etmiş olurlar. Bu sebeple sınav sürecinde meydana gelebilecek herhangi bir sağlık sorununda sorumluluk adaylara ait olmaktadır.
  • Fiziki yeterlilik testinin yapılacağı günde sağlık durumu itibariyle testlere katılamayacak durumda (ameliyatlı, kırık, burkulma) olan adaylar sınava kabul edilemez.
  • Fiziki yeterlilik testinde uygulanacak branşlara göre derece ve puanlar aşağıda verilecektir. Yapılacak olan tüm testlerde üst sınır derecesinde performans gösterenler 100 tam puan alacaklardır. Fiziki yeterlilik testinde yapılan 3 branşın 2’sinden en az birer puan alınması zorunludur. 2 ve daha fazla branştan puan alamayan adaylar not toplamına bakılmadan elenirler. Tüm branşlardan alınan toplam puan nihai puan sıralamasında dikkate alınacaktır.
  • Fiziki yeterlilik testi adaylara sözlü bir şekilde bildirilmektedir. Adaylar 0 puan aldıkları her branş için itiraz hakkına sahiptir. İtiraz edecek olan adaylar, taleplerini aynı gün içerisinde, seçim aşamalarının gerçekleştirildiği bölgeyi terk etmeden itiraz komisyonuna iletebilirler. (Seçim aşamalarının gerçekleştirildiği bölge terk edildikten sonra itiraz edilemez) İtiraz eden aday ilgili branştan tekrar teste tabi tutulmak üzere ilgili bölgeye götürülür. İtiraz sonucu ise adaylara sözlü olarak bildirilir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin