MSÜ Kara Astsubay MYO Bölümleri Neler?

MSÜ Kara Astsubay MYO Bölümleri Neler?

MSÜ Adayları bu yazımızda sizlere MSÜ Kara Astsubay MYO Meslek Yüksek Okulu Bölümleri Neler? hakkında bilgi vereceğiz.

MSÜ Kara Astsubay MYO Bölümleri Neler?

İşletme Yönetimi

İşletme Yönetimi programında; çağdaş yönetim sistemlerine ilişkin kavram ve yaklaşımları özümseyerek uygulayabilen, insan kaynakları yönetiminde görev alacak astsubaylar yetiştirilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.

Uçak Teknolojisi

Uçak Teknolojisi programında; hava araçları parça ve bileşenleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan hava araçları ve bu araçların temel bakım ve onarımlarının gerçekleştirilmesine yönelik teorik ve uygulamalı eğitim verilmektedir.

Elektrik

Elektrik programında; elektrik tesisatı ve elektrik makinelerinin kurulması, bakım ve onarımlarının yapılarak işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.

Otomotiv Teknolojisi

Otomotiv Teknolojisi programında; benzinli ve dizel yakıtlı motorlu taşıtların bakım, onarım ve işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.

Elektronik Haberleşme Teknolojisi

Elektronik Haberleşme Teknolojisi programında; elektronik devre ve ölçü aletlerinin çalışma prensipleri, mikro elektronik sistemlerin donanım ve yazılım boyutu, haberleşme sistemlerinin bakım, onarım ve işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.

Mekatronik Teknolojisi

Mekatronik programında; mekanik, elektrik, elektronik ve bilgisayar programlarına yönelik; disiplinler arası bir yaklaşımla bakım onarım ve işletilmesine yönelik eğitim öğretim verilmektedir.

Bilgisayar Teknolojisi

Bilgisayar Teknolojisi programında; bilgi sistem cihazları ve malzemelerini kullanarak, programlama, veri tabanı yönetimi, bilgisayar ve ağ sistemlerinin bakım onarım ve işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.

Yapı Tesisat Teknolojisi

Yapı Tesisat Teknolojisi programında; yapı malzemeleri ve tekniklerini kullanarak, bina ve tesislerin proje ve maliyet hesaplarının çıkarılması, bakımı, onarımı ve işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.

İnşaat Teknolojisi

İnşaat Teknolojisi programında; yapı malzemeleri ve tekniklerini kullanarak, bina ve tesislerin proje ve maliyet hesaplarının çıkarılması, bakımı, onarımı ve işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.