2021 MSÜ Kadın Fiziki Yeterlilik Şartları Nelerdir? İşte Detaylar

2021 MSÜ Kadın Fiziki Yeterlilik Şartları Nelerdir? İşte Detaylar

MSÜ Adayları bu yazımızda sizlere 2021 MSÜ Kadın Fiziki Yeterlilik Şartları Nelerdir? İşte Detaylar hakkında bilgi vereceğiz.

2021 MSÜ Kadın Fiziki Yeterlilik Şartları Nelerdir?

  • 2021 MSÜ kadın fiziki yeterlilik şartları için mekik, şınav ve 400 metre koşu branşlarında testler yapılmaktadır. Bu branşlarda başarılı olan kadın adaylar ise fiziki yeterlilik aşamasını başarılı bir şekilde geçmiş olmaktadır. Gelelim bu şartların neler olduğuna:
  • Adayların çabukluk, çeviklik ve kondisyonlarını ortaya çıkaracak mekik, şınav ve 400 metre koşu branşlarında testler yapılır.
  • Adayların fiziki yeterlilik testi için yanlarında spor malzemelerini getirmeleri gerekmektedir. Fiziki yeterlilik testine katılacak olan adaylar kendilerinde herhangi bir sağlık sorunu olmadığını kabul ve beyan etmiş olurlar. Bu sebeple sınav sürecinde meydana gelebilecek herhangi bir sağlık sorununda sorumluluk adaylara ait olmaktadır.
  • Fiziki yeterlilik testinin yapılacağı günde sağlık durumu itibariyle testlere katılamayacak durumda (ameliyatlı, kırık, burkulma) olan adaylar sınava kabul edilemez.
  • Fiziki yeterlilik testinde uygulanacak branşlara göre derece ve puanlar aşağıda verilecektir. Yapılacak olan tüm testlerde üst sınır derecesinde performans gösterenler 100 tam puan alacaklardır. Fiziki yeterlilik testinde yapılan 3 branşın 2’sinden en az birer puan alınması zorunludur. 2 ve daha fazla branştan puan alamayan adaylar not toplamına bakılmadan elenirler. Tüm branşlardan alınan toplam puan nihai puan sıralamasında dikkate alınacaktır.
  • Fiziki yeterlilik testi adaylara sözlü bir şekilde bildirilmektedir. Adaylar 0 puan aldıkları her branş için itiraz hakkına sahiptir. İtiraz edecek olan adaylar, taleplerini aynı gün içerisinde, seçim aşamalarının gerçekleştirildiği bölgeyi terk etmeden itiraz komisyonuna iletebilirler. (Seçim aşamalarının gerçekleştirildiği bölge terk edildikten sonra itiraz edilemez) İtiraz eden aday ilgili branştan tekrar teste tabi tutulmak üzere ilgili bölgeye götürülür. İtiraz sonucu ise adaylara sözlü olarak bildirilir.

2021 MSÜ Kadın Fiziki Yeterlilik Testleri

2021 MSÜ Kadın Fiziki Yeterlilik Şartları Nelerdir

Açıklama

Fiziki yeterlilik testinde üç branşın ikisinden en az bir puan almak gerekmektedir. İki veya daha fazla branştan puan alamayan aday not toplamına bakılmaksızın elenir. Aday puan alamadığı branş veya branşlardan bir defaya mahsus olmak üzere itiraz edebilir.

Adayın aldığı puanların toplamı fiziki yeterlilik testinin puanını oluşturur.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.