MSÜ Harp Okulu Öğrenci İzinleri Ne Kadar?

0
1504
2022 MSÜ Mülakatlarına

Adaylar bu yazımızda sizlere MSÜ Harp Okulu Öğrenci İzinleri Ne Kadar? hakkında bilgi vereceğiz.

MSÜ Harp Okulu Öğrenci İzinleri Ne Kadar?

MADDE 32 – (1) Öğrencilerin özlük hakları, giyecek, yiyecek, barınma, eğitim, öğretim, döşeme, demirbaş ve kırtasiye gibi masrafları Devlet tarafından karşılanır. Öğrencilere verilecek eğitim ve öğretim istihkakları çıkarılacak yönergede belirtilir.

(2) Kanun ve yönetmeliklere göre Devlet tarafından karşılanmayan şahsi masraf ve ihtiyaçlar öğrenciler tarafından karşılanır.

(3) Demirbaş olarak teslim edilen ders araç ve gereçleri ile malzeme, ihtiyaç süresi sonunda öğrencilerden geri alınır. Kaybedilen veya hasara uğratılan ders araç ve gereçleri ile malzemeleri için, ilgilileri hakkında, mevzuat hükümlerine göre yasal işlem yapılır.

(4) Öğrenci harçlıkları, 31/7/1970 tarihli ve 1325 sayılı Askeri Okullar, Askeri Öğrenciler, Askeri Fabrikalar ve Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun hükümlerine göre ödenir.

(5) Yıllık faaliyet takvimine uygun olarak yarıyıl ve yılsonu dinlenme, dini, resmi bayram tatilleri de dikkate alınmak suretiyle öğrenciye izin verilebilir.

(6) Asker personelin izinleriyle ilgili kanun, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ve yönetmeliklere göre verilir.  Öğrencilere günlük, evci, mazeret, yarıyıl sonu, yılsonu izinleri ve yurt dışı izni verilir.

(7) Öğrencilere yıllık faaliyet takviminde belirtilen dört veya daha az çalışma günü bulunması halinde aradaki günlerde izin verilip verilmeyeceği Rektörlük tarafından belirlenir.

(8) Harp okullarında öğrenim gören askeri öğrenciler ile harp okulları kadrolarında görevli personel, yurt içi ve yurt dışındaki spor müsabakalarına katılmak üzere sporcu lisansı çıkarılabilir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin