MSÜ Deniz Harp Okulundaki Bölümler Neler?

0
468

Adaylar bu yazımızda sizlere MSÜ Deniz Harp Okulundaki Bölümler Neler? hakkında bilgi vereceğiz.

MSÜ Deniz Harp Okulundaki Bölümler Neler?

Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okuluna ait bölümler şu şekildedir;

  • Endüstri Mühendisliği
  • Makine Mühendisliği
  • Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği
  • Bilgisayar Mühendisliği
  • Elektrik- Elektronik Mühendisliği

Endüstri Mühendisliği

Karşılaşabilecekleri problemlere bilimsel bakış açısı ile yaklaşıp, çözüm yöntemleri geliştirme yeteneği kazanmış ve iyileştirme & geliştirme projelerinde ekip lideri olarak görev alabilecek donanıma sahip mezunlar vermektedir.

Makine Mühendisliği

Enerji, mekanik, imalat ve malzeme alanlarında gelişmiş laboratuvar imkanları ile desteklenmiş lisans eğitimi sonunda gemilere yönelik mekanik & enerji sistemleri, malzeme teknolojileri ve üretim yöntemleri konularına hakim mezunlar vermektedir.

Gemi İnş. ve Gemi Makineleri Müh.

Milli gemi projelerinin dizayn ve entegrasyon süreçlerinde görev alabilecek, ileri mühendislik uygulamalarının bütünleştiği deniz platformlarını her yönüyle bilen ve kullanılan yüksek teknolojik çözümlere hakim mezunlar vermektedir.

Bilgisayar Mühendisliği

Donanım ve yazılım bileşenlerinin bütünleştiği bilgisayar sistemlerinin matematiksel ve mantıksal temellerini inceleyen, bu temellere dayalı olarak tasarım, üretim ve kullanım için yöntem, teknik ve teknolojiler ortaya koyan mezunlar vermektedir.

Elektrik – Elektronik Mühendisliği

Görev yapacakları harp gemilerinde bulunan, milli imkânlarla geliştirilmiş, çağımızın en gelişmiş savaş harekat sistemlerini kullanacak, gelişen savaş ortamına teknolojik çözümler geliştirebilecek mezunlar vermektedir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin