MSÜ Askeri Öğrenci Adaylarının Konaklama için Kredi ve Yurtlar Kurumundan Faydalanma Detayları

MSÜ Askeri Öğrenci Adaylarının Konaklama için Kredi ve Yurtlar Kurumundan Faydalanma Detayları

MSÜ Adayları bu yazımızda sizlere MSÜ Askeri Öğrenci Adaylarının Konaklama için Kredi ve Yurtlar Kurumundan Faydalanma Detayları hakkında bilgi vereceğiz.

MSÜ Askeri Öğrenci Adaylarının Konaklama için Kredi ve Yurtlar Kurumundan Faydalanma Detayları

  1. Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okulları seçim aşamalarına katılacak adaylar 29 Haziran-15 Ağustos 2021 tarihleri arasında Kredi Yurtlar Kurumunun belirlemiş olduğu Hacı Bayram Veli KYK Erkek Öğrenci Yurdu ve Beştepe KYK Kız Öğrenci Yurdundan, yurtların müsait olması durumunda istifade edeceklerdir. Aileler yurt kapasitelerinin yetersiz olması nedeniyle yurtta kalamayacaklardır.
  2. Hacı Bayram Veli KYK Erkek Öğrenci Yurdu Hacı Bayram, Çankırı Caddesi 14 A Altındağ/ANKARA adresinde bulunmaktadır. Tel: 0 312 312 17 95
  3. Beştepe KYK Kız Öğrenci Yurdu, Beştepe, Meriç Sokak No:11 Yenimahalle/ANKARA adresinde bulunmaktadır. Tel: 0 312 212 53 66
  4. Adaylar günlük yaklaşık olarak kız öğrenci yurdu için 7,67 TL, erkek öğrenci yurdu için 10,83 TL ücret ödeyerek yurtlardan istifade edebilecektir. 7 güne kadar (7 gün dahil) yapılan konaklamalarda adaylardan depozito ücreti alınmayacaktır. Adaylar kayıt esnasında kimlik ve sınav yeri giriş belgesinin fotokopilerini yurtlara vereceklerdir. Yurt ücretlerinin ödenmesi konusunda yurtlar tarafından aday öğrencilere bilgilendirme yapılacaktır.
  5. Temin sürecinde yurt lokanta kantin işletmesi tarafından sabah kahvaltısı ve akşam yemeği ücret karşılığı verilmektedir. Yurtlardan randevu almadan faydalanılamayacaktır. Adaylar yurt müdürlükleri tarafından belirlenen uyarı ve kurallara uyacaklardır.

MSÜ Mülakatları

Aday belirleme sınavına giren ve yeterli puanı alarak MSÜ’nün Harp Okulları ya da Astsubay Meslek Yüksekokullarından birini tercih eden adaylar, uygun bulunmaları halinde belirlenen tarihte 2. seçim aşaması için çağrılırlar. Harp Okullarında 2. seçim aşamasının;

  1. günü evrak kontrol, kişilik değerlendirme testi, fiziki değerlendirme, fiziki yeterlilik testi,
  2. günü psikomotor testi,
  3. günü sözlü mülakat yapılır.

Astsubay Meslek Yüksekokullarının sözlü mülakatları ise 2. seçim aşamasının 2. günü yapılır.

Astsubay Meslek Yüksekokullarına yalnızca erkek adaylar kabul edilirken, Harp Okulları sınavları ve seçmelerine hem kadın hem de erkek adaylar katılabilir.

MSÜ Mülakatları Nerede Yapılır?

Milli Savunma Bakanlığının web sitesinden yapılan duyuruyla birlikte 2. seçim aşamasına çağrılan adaylar için zorlu ve heyecanlı süreç başlar. 2. seçim aşamasının tüm ayakları, Ankara’daki MSB Kara Harp Okulu Komutanlığında yapılır. 2. seçim aşaması;

  • Harp Okulu adayları için 3 gün,
  • Astsubay Meslek Yükseokulu adayları için 2 gün sürer.

Kara Harp Okulu Komutanlığında hangi binada sözlü mülakata gireceğinizi ise, mülakat günü kantinlere yerleştirilen barkod okuyucularda barkodunuzu okutarak öğrenebilirsiniz. Barkodunuzu okuttuktan sonra belirtilen numaraya sahip binaya giderek sıraya girmeniz gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.