2021 Yılı MSÜ 2’inci Tercih Sırasında Götürülecek Evraklar

0
441
2022 MSÜ Mülakatlarına

Adaylar bu yazımızda sizlere 2021 Yılı MSÜ 2’inci Tercih Sırasında Götürülecek Evraklar hakkında bilgi vereceğiz.

2021 Yılı MSÜ 2’inci Tercih Sırasında Götürülecek Evraklar

1. Mavi Kapaklı Şeffaf Dosya.

2. HES Kodunun Kare Kodlu çıktısı.

3. Sınav Çağrı Belgesi.

4. Nüfus Cüzdanı Aslı (Pasaport veya Ehliyet de kabul edilecektir)

5. Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu;

Adayların Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmeleri için spor yapmasında sakınca olmadığını gösteren “Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu” ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar sınavlara alınmayacaktır.

6. Muvafakat Yazısı;

Adayların Muvafakat Yazısı ile sınava gelmesi gerekmektedir. (Noter onaylı olmasına gerek yoktur)

7. Adli Sicil Kaydı ve Kesinleşme Şerhi;

Adli Sicil kaydı bulunmayanlar e-Devlet çıktısı ile gelecek, herhangi bir mahkemede kaydı bulunanlar ise ilgili mahkeme kararı/kesinleşme şerhi, devam ettiğine dair belge, itiraz ettiyse temyiz belgesinin aslı ve fotokopisini getireceklerdir.

8. Şehit / Gazi Belgesi;

Şehit / Gazi yakını olan adayların, bu durumlarını gösteren resmî belgelerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Bu durumda bulunan adaylar bağlı bulundukları Kuvvet Komutanlıkları/Bakanlıklardan onaylı belgenin aslı ve fotokopisi, aile kütüğünü (bilgilerini) gösterir vukuatlı nüfus kayıt örneğinin e-Devlet çıktısını getireceklerdir)

9. Terhis Belgesi;

7179 Sayılı Askeralma Kanunu kapsamında askerlik hizmetini tamamlayan adaylara ek puan verilebilmesi için terhis belgelerini (askerlik hizmetini ilk altı ay yapan adaylar tek terhis belgesi, ikinci altı ayını da yapan adaylar iki terhis belgesi getireceklerdir) de yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Askerlik hizmetini tamamlayan adayların askerlik durum belgeleri kabul edilmeyecektir.) Terhis belgesini ibraz edemeyen adaylara ek puan verilmeyecek işlemlerine devam edilmeyecektir.

10. Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

UYARI: Sınavlara gelirken istenilen belgeler dışında belge talep edilmemektedir. Sınav merkezleri önünde güvenlik soruşturması formu, dosya, zarf, gibi malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara itibar etmeyiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin