Milli savunma bakanlığı 1870 astsubay alımı branş dağılımı

0
450
Milli savunma bakanlığı 1870 astsubay
Milli savunma bakanlığı 1870 astsubay

Subay-Astsubay Adayları, bu yazımızda sizlere Milli savunma bakanlığı 1870 astsubay alımı branş dağılımı hakkında bilgiler vereceğiz.

Milli savunma bakanlığı 1870 astsubay alımı branş dağılımı

a. Seçim Aşaması Faaliyetleri Nelerdir?

(1) Genel Kültür Sınavı (Bando sınıfı için),
(2) Evrak Kontrol,
(3) Fiziki Değerlendirme,
(4) Kişilik Değerlendirme Testi,
(5) Fiziki Yeterlilik Testi (Spor),
(6) Müzik Yeterlilik ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Sınıfı İçin),
(7) Sağlık Kurulu Raporu İşlemleri,
(8) Mülakat Sınavı,
(9) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması

b. Seçim Aşaması Faaliyetlerine Kimler Çağrılacaktır?

(1) Seçim aşamalarına çağrı yapılacak adayların azami yüzde 20’si KPSS P3 lisans puanına, yüzde 80’i KPSS P93 ön lisans puanına [başvuru şartlarını (KPSS 60 puan dahil) taşıyan şehit ve gazi eş ve çocukları, KPSS/Genel Kültür Sınavı puanlarına yüzde 10 ilave
edilmek suretiyle bulunacak puana] göre çağrılacaktır. Yeterli aday olmaması durumunda yüzdelik dilimler dikkate alınmaksızın çağrı yapılabilecektir.
(2) Adayların KPSS puanlarına ve bu kılavuzda belirtilen diğer esaslara göre sınavlara çağrılması Birinci Seçim Aşamasıdır.
(3) Ön inceleme sonucunda başvurusu kabul edilen adaylar arasından ikinci seçim aşaması faaliyetlerine çağrılacaklar; aday tercihleri, ilgili KPSS/Genel Kültür Sınavı puanları, kontenjanlar ve ihtiyaç duyulan aday sayısı dikkate alınarak belirlenecektir. Kontenjanın en fazla
10 katı aday sınavlara çağrılacaktır. En düşük puanlı adayın puanı “Baraj Puanı” olacaktır. Son sırada bulunan aday ile aynı puana sahip diğer adaylara da çağrı yapılacaktır. Başvurusu kabul edilenlerin, seçim aşamaları faaliyetlerinin icra edileceği tarihler ile isim listeleri
https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Seçim aşamalarında ulaşım ve kalacak yer ihtiyacının karşılanması sorumluluğu adayların kendisine aittir.
(4) Bando sınıfına başvuran adaylardan bu tercihleri için KPSS puan şartı aranmayacaktır. Genel Kültür Sınavından başarılı oldukları takdirde seçim aşaması faaliyetlerine devam edeceklerdir. Başarısız olan adayların bu tercihleri için adaylığı sonlandırılacaktır. Yeterli KPSS puanı olanların adaylıkları diğer tercihleri için devam edecektir.

NOT: Çağrıldığı halde herhangi bir nedenle seçim aşaması faaliyetlerine katılmayan/katılamayan adaylara ek hak tanınmayacaktır.

c. Seçim Aşaması Faaliyetleri Nerede İcra Edilecektir?

Başvuruları kabul edilen adayların, seçim aşaması faaliyetleri ANKARA’da icra edilecektir.

ç. Seçim Aşaması Faaliyetleri ile İlgili Açıklamalar

(1) Adayların ilan edilen tarih ve saatte, sınav merkezinde hazır bulunmaları, hak kaybı yaşamamaları açısından önem taşımaktadır.
(2) Başvurusu kabul edilen adayların seçim aşaması faaliyetleri [Genel Kültür Sınavı (Bando Sınıfı İçin), Evrak Kontrol, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi, FYT ve Mülakat Sınavı] duyurulacak tarihler arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında (Mamak/ANKARA), Müzik Yeterlilik ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Sınıfı İçin) Hv.K.K. Bando ve Merasim K.lığında (Kirazlıdere/ANKARA) icra edilecektir. Milli Savunma Bakanlığı tarafından ihtiyaç duyulması halinde seçim aşamalarına ilişkin faaliyet takviminde ve yerinde değişiklik yapılabilecektir. Değişiklik olması durumunda https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.
(3) Kişilik Değerlendirme Testi hariç olmak üzere, adaylar sıradaki seçim aşamasında başarılı olmak veya kabul edilmek şartıyla bir sonraki seçim aşamasına katılabilir. Sıradaki seçim aşamasında başarılı olamayan veya kabul edilmeyen adaylar bir sonraki seçim aşamasına katılamaz ve adaylığı sonlandırılır. Herhangi bir seçim aşamasının nihai kararı/sonucunda başarılı olamayan veya kabul edilmeyen adaya ilave hak verilmez

BRANŞ DAĞILIMI İÇİN TIKLAYINIZ.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin