Milli Savunma Bakanlığı 134 Memur Alımı! İşte Detaylar

0
423
Milli Savunma Üniversitesi Sözleşmeli

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Milli Savunma Bakanlığı 134 Memur Alımı! İşte Detaylar hakkında bilgiler vereceğiz.

Milli Savunma Bakanlığı 134 Memur Alımı! İşte Detaylar

Milli Savunma Bakanlığı 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında İlk Defa Devlet Memurluklarına Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik esaslarına göre personel alımı gerçekleştirecektir.

Milli Savunma Bakanlığı Ortaöğretim – Ön lisans – Lisans düzeyinde 134 memur alımı başvuruları için https://personeltemin.msb.gov.tr resmi internet sitesinden 30 Aralık 2020- 31 Ocak 2021 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır. Online olarak yapılan başvurular (Dilekçe, posta, mektup vb.) kabul edilmeyecek ve bu başvurulara cevap verilmeyecektir.

Her adayın yalnızca bir tercih hakkı bulunmaktadır. İdare gerek gördüğü taktirde alım yapılacak unvanları, kadroları ve illeri değiştirebilecektir. Adaylar başvuru şartlarında istenen; Ustalık-Kalfalık Belgesi, MEB onaylı Sertifika, Ehliyet, Avukatlık ruhsatı, İş Güvenliği Uzmanı Sertifikası veya Bilgisayar Sertifikasını “Kurs Bilgisi Ekle” ekranından sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Milli Savunma Bakanlığı memur alımında Şehit/Gazi yakınlık belgesini sisteme yüklemeyen adaylara %10 puan eklemesi yapılmayacaktır. Başvuru yapan adaylar belgelerin uygun ve okunaklı yüklendiğinin kontrolünü belge görüntüle butonuna basarak kontrol edebilirler. Başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evrakların eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların başvuruları hangi aşamada olursa olsun geçersiz sayılacaktır.

1.Başvuru Şartları Nelerdir?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımak
  • Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) nitelik tablosunda belirtilen ilgili puan türlerinden puan almış olmak
  • Erkek adaylar için, sınavın yapıldığı tarih itibariyle askerlik durumu bakımından; askerlikle ilişiği bulunmamak
  • Süre içerisinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen belge ve bilgileri vermiş bulunmak

2.Başvuru Şekli

  1. Çevrimiçi (online) ön başvurular, 30 Aralık 2020-31 Ocak 2021 tarihleri arasında https://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır.
  2. Adaylar, https://personeltemin.msb.gov.tr sitesine girerek e-devlet şifresi ile başvuru ekranını açacaktır. Ardından başvuru sihirbazını kullanarak ilerleyip, tüm aşamaları tamamlayarak Tercih Yap ekranına yönlendirilecek buradan ilgili Alımı tıklayarak tercih yapacaktır. Tercih işlemini tamamladıktan sonra “Tercihlerimi Göster” butonuna tıklayarak tercihlerini kontrol edecektir. Tercihlerim sayfasında yer alan tercihler adayın kayıtlı tercihleri olup aday ayrıca bir kaydetme işlemi yapmayacaktır.
  3. Ön başvurusu kabul edilen adayların isim listesi ile sözlü sınav tarihi ve yeri https://personeltemin.msb.gov.tr adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. Ayrıca T.C. Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesaplarında ön başvuru sonuçlarının açıklandığına dair duyuru yayımlanacaktır.

3.Seçim Aşamaları

Başvurusu uygun görülerek sınavlara çağrılan adaylar aşağıda belirtilen belgeleri aşağıda belirtilen sıraya uygun olacak şekilde üstü şeffaf altı mavi plastik dosyaya takılı olarak (kayıt kabul-mülakat aşamasında) beraberinde getireceklerdir. Belgelerin asılları dosyaya takılmayacak, adayların yanlarında olacaktır.

(1) Sınav çağrı belgesi,

(2) Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

(3) Öğrenim belgesi (diploma) veya geçici mezuniyet belgesi aslı veya kurum veya noterden onaylı sureti ya da yabancı üniversitelerden mezun olunması halinde Yükseköğretim Kurulu onaylı denklik belgesinin aslı veya onaylı sureti.

(4) Müracaat ettiği unvana ait Ustalık-Kalfalık belgesi, MEB onaylı Sertifika, Ehliyet, Avukatlık ruhsatı, İş Güvenliği Uzmanı Sertifikası, Bilgisayar Sertifikası aslı veya onaylı sureti.

(5) Erkek Adaylar İçin;

(a) Askerlik hizmetini yapmamış olanlar için Askerlik Şubesi Başkanlığınca onaylı askerlik durum belgesi,

(b) Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için terhis belgesinin aslı ve fotokopisi veya Askerlik Şubesi Başkanlığınca onaylı sureti,

(c) Askerlikten muaf olan adaylar için askerlikten muaf olduğuna dair belgenin aslı ve fotokopisi veya Askerlik Şubesi Başkanlığınca onaylı sureti,

(6) Şehit, malul gazi veya muharip gazi eş ve çocuklarının; anne, baba veya eşinin şehit/gazi olduğunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi, (Vazife malulü kabul edilmeyecektir.)

(7) Güvenlik Soruşturması Formu (adaylar tarafından doldurma talimatına uygun olarak bilgisayarda BÜYÜK HARFLE doldurulacak, 2(iki) suret çıktısı alınacaktır. Formun sağ üst kısmında yer alan fotoğraf kısmına yazıcı vasıtasıyla renkli fotoğraf baskısı yapılacak, kesinlikle fotoğraf yapıştırılmayacaktır.) Uygun olmayan formlar kabul edilmeyecektir.

(8) Adli sicil veya adli sicil arşiv kaydı olanların ilgili mahkeme kararları,

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin