Marmaris Marina Nerede – Nasıl Gidilir?

0
492
View of Marmaris harbor on Turkish Riviera by night

Gezi – Seyahat, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Marmaris Marina Nerede – Nasıl Gidilir? hakkında bilgiler vereceğiz.

Marmaris Marina Nerede – Nasıl Gidilir?

Türkiye’de turizmin kalbi olan Marmaris her yıl on binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Gerek muhteşem denizi ve doğal güzellikleri ve gerekse imkânları açısından oldukça zengin ve güzel bir tatil beldesi olan Marmaris’te bulunan marinalar ise Marmaris’in kalbi niteliğindedir.

Marmaris’in kalbi olan ve son derece gelişmiş imkânlara sahip olan Marmaris marina Türkiye’nin Muğla iline bağlı Marmaris ilçesinde bulunmaktadır. Diğer bir adı yat limanı olan Marmaris Marina üç tanedir ve üçünün işletmesi de farklı şirketler üzerinden yürütülmektedir.

Son derece gelişmiş imkânlara sahip olan Marmaris Marina içerisinde pek çok imkânı barındırmaktadır. Bu imkânların temeli ise yat turizmi çerçevesinde temellenmektedir. Her türlü yat ve konaklama ihtiyaçları, bireysel ihtiyaçlar, eğlence gibi pek çok imkânı Marmaris Marina’da bulabilmeniz oldukça kolaydır. Burada yat sahipleri yatlarını demirleyebilir veya yat kiralamak isteyen kişiler Marina’dan kiraladıkları yatlarla unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilir.

Marmaris Marina’ya Nasıl Gidilir?

Marmaris Marina’ya ulaşım oldukça kolaydır. İlk olarak yat sahipleri yatlarını demirlemek, bakımları ve tatil için deniz yolu ile kolaylıkla ulaşabilmektedir. Aynı şekilde kara yolu ile ulaşım da mevcuttur. Marmaris’ten kalkan otobüs ve dolmuşlar ile dakikalar içerisinde Marmaris Marina’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Marmaris Marina’nın size unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatacağına dair hiçbir kuşkunuz olmasın.

Neler Yapılır?

Öncelikle Marmaris Marina bir yat limanıdır. Yani isteyen herkes yatını Marmaris Marina’ya demirleyebilir, burada konaklayabilir. Aynı zamanda kiralık tekne ve yat seçenekleri de bulunmaktadır. Buradan kiraladığınız tekne veya yatlar ile tatil deneyiminizi zirvelerde yaşayabilirsiniz.

Marina tüm yaz sezonu boyunca tekne ve yat partilerine ev sahipliği yapmaktadır. Eğlencenin doruğa ulaştığı bu partiler kafanızı dağıtmanız için birebirdir. Öte yandan burada tekne ve yat bakımları da yapılmaktadır. Marina sınırları içerisinde AVM’ye ek olarak pek çok kafe restoran ve gece kulüpleri de bulunmaktadır. Böylece her türlü ihtiyacınızı burada karşılayabileceğiniz olanaklar ile tatilinizi sürdürebilirsiniz.

Marmaris Marina Ücretli mi?

Marmaris Marina’ya demirleyeceğiniz yat ve tekneler için belirli bir konaklama ücreti alınmaktadır. Fakat bu süre zarfında yat veya teknenizin her türlü bakımının sağlandığı ve güvenliğinin korunduğu da unutulmamalıdır.

Marmaris Marina sıradan bir liman olmaktan çok içerisinde pek çok imkânı barındıran bir marinadır. Ayrıca Marmaris’te eşsiz deniz manzarası eşliğinde sıralanan yat ve teknelerin harika manzaraları ve gelişmiş olanaklarından siz de faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin