Madecassol Krem Nedir? Madecassol Faydaları ve Kullanımı

0
572

Sağlık kategorisinde, bu yazımızda sizlere Madecassol Krem Nedir? Faydaları ve Kullanımı hakkında bilgiler vereceğiz.

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol krem özellikle yara, sivilce izleri, cilt lekeleri, yanık ve vücutta oluşan çatlak tedavisinde kullanılan, hamile kadınlar ve emziren annelerde de yan etkisinin bulunmadığı uzmanlar tarafından da kullanılması önerilen bir üründür.

Madecassol krem cilt yenileme özelliği sayesinde sivilce izleri, lokal deri ülserleri, yüzeysel 1. Ve 2. derece yanıklar, radyoterapi sonrası görülen dekübitüs ve ülserler, yara ve yanıkların iyileşme sürecini hızlandırma, kuru cildi nemlendirmek, tahriş olmuş ciltler, özellikle emzirme sonrası meme başında oluşan çatlaklar ve doğum sırasında oluşan genital yırtılmalar gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Madecassol Kremin Faydaları Nelerdir?

Sivilce İzlerini Hafifletir: Ergenlik döneminde veya herhangi sivilce oluşumuna neden olan dönemlerde arda kalan, geçmiş ancak yüzdeki veya sırttaki izleri durmaya devam eden sivilce skarlarının görünümünü azaltır.

Kırışıklıkların Görünümünü Azaltır: Hücre yenileme özelliği oldukça iyi olan Madecassol krem, doğrudan anti-aging amacıyla kullanıma uygun olmasa da E vitamini ampulü ve Bepanthol nemlendirici yüz bakım kremi ile karıştırıldığında gerçekten bir gençlik iksiri olmaya aday üründür.

Yara İzlerinin Tedavisinde Etkilidir: Madecassol krem cilt üzerinde oluşmuş her türlü yaranın izlerini geçirmede veya hafifletmede etkilidir. Çukurlaşmış derin yaralar, ameliyat izleri, akne skarları, bıçak kesiği, kağıt kesiği ve kedi tırmığı gibi oluşan hasarlarda etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Çatlak Tedavisinde Kullanılır: Madecassol krem özellikle Contractubex krem ile karıştırılarak kullanıldığında hamilelik ve doğum sonrası çatlakların tedavisinde son derece etkili bir yöntemdir.

Cilt Tahrişlerinde Etilidir: Ciltte oluşan kızarıklıklara ve her türlü cilt tahrişinde az bir miktar kullanıldığı taktirde iyi geldiği kanıtlanmıştır.

Bacaklar veya Vücuttaki Varislerin Görünümünü Azaltır: Kılcal damar çatlamalarından dolayı oluşan gözle görülür mavi ve mor lekelerin görünümünü azaltmak için kullanılmaktadır.

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

Cilt lekeleri, sivilce izleri, kuru cilt yapısı, hasarlı ciltler için uygulanması gereken yöntem şöyledir:

  • 1 çay kaşığı kadar Madecassol Krem
  • 1 çay kaşığı kadar Bepanthol Krem
  • 1 adet E vitamini Ampulü

Malzemeler cam bir kabın içinde iyice karıştırılmalıdır. Hazırlanan karışım göz ve dudak çevresi hariç yüze özellikle sorunlu bölgeye sürülmelidir. Karışım yüzde 1 saat durduktan sonra ılık suyla güzelce yıkanmalıdır. Bu karışımın 2 haftada 1 kez yapılması yeterlidir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin