Maaş 8.000-9.000 TL! PTT 2022 personel alımları yapacak!

0
382

Maaş 8.000-9.000 TL! PTT 2022 personel alımları yapacak! 18-36 yaş arası KPSS sınav puan şartsız 15.000 kişilik kadrolar: Gişe memuru, postacı, şoför, temizlikçi…

Son yıllarda personel alımı yapmayan Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş., bu yıl personel alımı gerçekleştirmesi bekleniyor. Gişe memuru, postacı, şoför, temizlikçi kadrolarında yapılacak personel alımı için binlerce kişi bekleyişte. PTT bünyesinde istihdam etmek isteyenler personel alımı şartlarını taşıması gerekiyor Peki; PTT personel alımı ne zaman, şartları neler 2022? PTT 15 bin personel alımı hangi alanlarda yapılacak? PTT memur ve personel maaşları ne kadar? İşte merak edilenler!

Her sene düzenli olarak işçi alımı ilanları yayınlayan PTT uzun süredir alım yapmadı. Dolayısıyla gözler bu yıla çevrilmişti.  PTT bünyesinde çalışmak isteyen binlerce kişi PTT personel alımı ilanlarını yakından takip ediyor. 2022 yılında açık bulunan gişe memuru, postacı, şoför, temizlikçi kadrolarına alımlar yapılacak. Boş kontenjanlara yerleşmek isteyenler  PTT Personel alımı, Ne zaman , Şartlar 2022 nedir ? 15 bin personel alımına kimler başvurabilir? sorularının yanıtlarını araştırıyor. Haberimizde başvuru tarihi ve formuna ulaşabilirsiniz…

“PTT tarafından yapılacak alım birçok kişi tarafından merak ediliyor. İşte PTT tarafından yapılanlar alımlar büyük bir ilgiyle takip ediliyor. İşte komu hakkında detaylar… PTT PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK? PTT personel alımına ilişkin kurumdan veya hükümet kanadından henüz net bir açıklama yapılmadı. PTT personel alımına ilişkin açıklama geldiğinde haberimizde yer alacaktır.

PTT İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Kişiler gerekli şartları taşıdığı takdirde kurumların uygulayacağı sınav veya mülakatlara katılım sağlayarak, başarı sağlanması halinde belli bir kadroda işe alınacaklar. Aynı zamanda her yıl PTT kendi web sitesi üzerinden ya da konuyla alakalı farklı sitelerinde alım yapılacak personel sayısı ile vatandaşları bilgilendirmektedir.

PTT PERSONEL ALIMI 2022 SINAV KONULARI

Türkçe paragrafta anlama, dil bilgisi ve yazım kuralları Türkiye Coğrafyası Temel Vatandaşlık Bilgisi Ölçme Becerisi Sözel Mantık Yürütme Sayısal Mantık Yürütme Genel Kültür konularından sorular sorulmaktadır.

PTT PERSONEL ALIMI VE BAŞVURU ŞARTLARI NELER OLDU?

PTT’nin 2022 personel alımı başvuru şartları açıklanmadı. Geçtiğimiz senelere ait PTT başvuru şartları ise şu şekilde; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olması, Disiplin suçu gerekçesiyle işten atılmamış olması, Erkek adaylar için askerlik ile bir ilişiği bulunmaması, Açılan kadroya akademik anlamda yeterli olması, Uyuşturucu madde kullanmıyor olması, Terör ve yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş kişileri bünyesinde suç kaydı bulunmaması.”

*Türkçe paragrafta anlama, dil bilgisi ve yazım kuralları

*Türkiye Coğrafyası

*Temel Vatandaşlık Bilgisi

*Ölçme Becerisi

*Sözel Mantık Yürütme

*Sayısal Mantık Yürütme

*Genel Kültür konularından sorular sorulmaktadır.

PTT tarafından yapılan açıklamalar büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Bu nedenle en sık aratılanlar arasında PTT 8-36 yaş arası personel alımı var mı sorusu yer alıyor. Peki, PTT, personel alımı var mı? PTT personel alımı ne zaman? PTT personel alımı başvuru şartları neler? İşte konu merak edilenler….

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin