Liselerde Yüz Yüze Sınav Takvimi Güncellendi!

0
410

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Liselerde Yüz Yüze Sınav Takvimi Güncellendi! İşte Tüm Detaylar hakkında bilgiler vereceğiz.

Liselerde Yüz Yüze Sınav Takvimi Güncellendi! İşte Tüm Detaylar

Milli Eğitim Bakanlığı 2. Dönem 1.Sınavlarını erteleme kararı aldı. 16 Nisan 2021 tarihine kadar yalnızca 12. Sınıfların sınavları yapılacaktır. Hazırlık, 9,10 ve 11. Sınıfların sınavları ise en erken 3 Mayıs 2021 tarihinde başlayacak olup illerdeki vaka sayılarına göre belirlenecektir.

Ara sınıflar 9, 10 ve 11. Sınıflarda sınavlar 3 Mayıs 2021 tarihinden önce başlamayacaktır. Bu kararın alınmasının en önemli sebebi ise Mutant Virüs sebebiyle illerdeki vaka sayılarının alınmasıdır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan bu karar 81 ildeki valiliklere gönderilmiştir.

Liselerde 2. Dönem 2. Yazılı sınavları ise yine yüz yüze gerçekleştirilecektir. 2 Temmuz 2021 tarihine kadar okullar açık olacaktır. Mayıs ayı içerisinde vaka sayılarında artış gözlemlenmezse sınavlar haziran ayı içerisinde gerçekleştirilecektir.

Yüz Yüze Eğitimin Ertelendiğine Dair Açıklama

Liselerde Yüz Yüze Sınav Takvimi Güncellendi! İşte Tüm Detaylar

MEB’in 2 Mart tarihli yazısı ile ortaöğretim kurumlarında uygulanacak sınavlarla ilgili gerekli açıklamaların yapıldığı hatırlatılan yazıda, ancak covid-19 salgınının yayılımının önlenmesi ve halk sağlığının korunması amacıyla Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarafından alınan kararlar doğrultusunda düşük, orta, yüksek ve çok riskli olarak sınıflandırılan illerde son günlerde yaşanan vaka sayılarındaki artış ve salgının seyrindeki gelişmelerin göz önünde bulundurulduğu ve bu kapsamda liselerde yüz yüze sınav tarihlerine ilişkin yeni uygulamaların yapılacağı ifade edildi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin