Kleopatra Plajına Nasıl Gidilir? Plajın Özelliği Nedir?

0
427
Kleopatra Plajına Nasıl Gidilir

Gezi – Seyahat, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Kleopatra Plajına Nasıl Gidilir? Plajın Özelliği Nedir?  hakkında bilgiler vereceğiz.

Kleopatra Plajına Nasıl Gidilir? Plajın Özelliği Nedir?

Birçok insanın ismini duyup merak ettiği ve hayatında bir kerede olsa görmek istediği Kleopatra plajı nerede bulunmakta. Dilerseniz gelin bu plaj hakkında detaylı bilgilere birlikte bir göz atalım.

Kleopatra Plajı, Türkiye’nin en güzel ve popüler plajlarından biridir. Antalya ilinde bulunan bu plaj, dinlenmek ve güneşin tadını çıkarmak için bir yer arıyorsanız ziyaret etmek için harika bir yerdir. Adını ünlü Mısır kraliçesi Kleopatra’dan alan plajın isminin bu olmasının sebebi ise Mısır kraliçesinin eskiden burada yüzdüğü söyleniyor olmasından kaynaklanmaktadır. Su kristal berraklığında ve kum beyaz ve incedir. Bol miktarda şezlong ve şemsiye vardır. Böylece dinlenip güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca sahile yakın birkaç restoran ve bar bulunduğu için yiyecek veya içecek konusunda da bir sıkıntı yaşamazsınız. Ayrıca bu bölgede kalacak bir yer arıyorsanız, birçok otel ve günlük kiralık daire olduğunu bilmenizde fayda var.

Kleopatra Plajına Nasıl Gidilir?

Sizin de tahmin ettiğiniz üzere plaj Antalya’da bulunduğu için bu plaja gitmek isteyenlerin öncelikle Antalya’ya gitmesi gerekmektedir. Bu noktadan sonra Kleopatra plajına gitmenin birkaç yolu bulunmaktadır.

Eğer kendi arabanız varsa, sürüş merkezden yaklaşık 45 dakikadır. Öncelikle D400 karayolu üzerinde doğuya gitmelisiniz ve Alanya çıkışına girmelisiniz. Oradan Kleopatra Plajı’na giden işaretleri takip ederek plaja ulaşabilirsiniz. Bu arada sahile yakın geniş bir park alanı olduğu için bu konuda endişe etmenize gerek yok.

Arabanız yoksa, Kleopatra Plajı’na günübirlik geziler sunan birkaç tur şirketi bulunmakta. Bu turlar genellikle Antalya’dan gidiş-dönüş ulaşımın yanı sıra yakındaki Damlataş Mağarasını da ziyaret etmeyi içermekte. Bu yüzden sizde bu tarz bir tura katılmak isteyebilirsiniz.

Son olarak Antalya’dan Alanya’ya giden bir halk otobüsü ile bu plaja gidebilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürüyor. Alanya’dan başka bir otobüse veya taksiye binerek Kleopatra Plajı’na gidebilirsiniz.

Kleopatra Plajının Özelliği Nedir?

Kleopatra Plajı, Antalya, Türkiye’nin en güzel ve popüler plajlarından biridir. Berrak turkuaz suları ve güzel altın rengi kumlu plajları, burayı dinlenmek ve inanılmaz manzaraların keyfini çıkarmak için mükemmel bir yer haline getiriyor.

Kleopatra Plajı’nın ana cazibesi elbette muhteşem doğal manzarasıdır. Uzun altın sarısı kumları ve berrak mavi nefes kesici suları. Plaj ayrıca yüzmek, güneşlenmek ve manzaranın tadını çıkarmak için harika bir yerdir. Ziyaretçilerin kullanması için çok sayıda plaj şemsiyesi ve şezlong vardır. Ayrıca yakınlarda bir şeyler atıştırmak için birkaç restoran ve kafe bulunmaktadır.

Kleopatra Plajı da su sporları için harika bir yerdir. Jet ski, parasailing ve muz botu gezintileri sunan birkaç şirket bulunmaktadır. Plaj ayrıca yürümek, koşmak veya sadece dinlenmek ve inanılmaz manzarayı seyretmek için harika bir yerdir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin