Karadeniz Teknik Üniversitesi 492 Sözleşmeli Personel Alacak

0
177

Karadeniz Teknik Üniversitesi Personel Alımı ilanı yayımladı. Az önce Resmi Gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Karadeniz Teknik Üniversitesi ( KTÜ ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/B kapsamında sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere farklı kadrolarda personel alımı yapacak.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Karadeniz Teknik Üniversitesi 492 kişilik boş kadro ile aşağıdaki kadrolarda sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Lise Mezunu: 169 Destek personeli, 2 Şoför, 6 Diğer Sağlık personeli, 23 Hemşire, 4 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 12 Teknisyen,

Ön Lisans Mezunu: 22 Büro personeli, 2 Destek personeli, 1 Diğer Sağlık personeli, 37 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 73 Sağlık Teknikeri, 11 Tekniker,

Lisans Mezunu:  1 Biolog, 18 Büro personeli, 2 Diğer Sağlık personeli, 2 Diyetisyen, 3 Ebe, 2 Eczacı, 4 Fizyoterapist, 90 Hemşire, 2 Mühendis, 3 Psikolog, 2 Sağlık Fizikçisi, 1 Veteriner Hekim,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesine istihdam edeceği personel adaylarından genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar kapsamında istihdam edilmek üzere adaylardan genel olarak “ Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir Suç hükümlülüğü olmamak” gibi genel şartlar aranacak.

Öte yandan adayların Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak şartı aranacak.

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

KTÜ alımlarında adayların KPSS Puanı esas alınmak üzere en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak değerlendirme ile adaylar belirlenecektir. Bu kapsamda Adaylara herhangi bir yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın Mülakatsız Personel Alımı yapılacak.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversitenin Sözleşmeli personel alımına başvuru için adaylar başvurularını ilan tarihi ile başlayacak olup en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda sadece tek pozisyon için başvuru alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 11 – 25 Mayıs 2023

Başvuru Adresi: https://www.ktu.edu.tr/personel

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin