Kaputaş Plajı Nerede, Nasıl Gidilir? Yapılabilecek Aktiviteler Neler?

0
536

Gezi – Seyahat, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Kaputaş Plajı Nerede, Nasıl Gidilir? Yapılabilecek Aktiviteler Neler?  hakkında bilgiler vereceğiz.

Kaputaş Plajı Nerede, Nasıl Gidilir? Yapılabilecek Aktiviteler Neler?

Türkiye’nin en güzel plajları arasında yer alan Kaputaş plajı tatil planı yapan pek çok kişinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Antalya ilimizin en önemli ve özel yerlerinden biri olan bu plajda eğlenceli zamanlar geçirmek mümkün olmaktadır. Turkuaz renginde olan denizi ve muhteşem manzarası ile plaja olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapan bu plajda tatil yapmak son derece keyifli olmaktadır.

Kaputaş Plajı

Doğal bir güzelliğe sahip olan ve ülkemizin en önemli plajları içinde olan Kaputaş plajı her yıl yerli, yabancı pek çok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Plajı diğer plajlardan ayıran birçok özellikler bulunmaktadır. Kanyon ağzı plajı olması, ter temiz ve turkuaz renginde olan denizi ile birinci dereceden sit alanı içinde yer almasından dolayı el değmemiş bir güzelliğe sahiptir.

Plaj Özellikleri

Denizin renginin son derece büyüleyici bir turkuaz rengine dönüşmesi ile deniz altında kaynayan doğal su kaynakları ve dağlardan gelen doğal saf suyun buluşması en önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Sahil yapısı çakıl ve kumdan meydana gelen Kaputaş plajı konumundan dolayı genel olarak çok daha sakin ve serin bir yapıda bulunmaktadır. 8 ile 10 metre sonra derinleşen denizi nedeni ile çocukları olan ailelerim çok daha dikkatli olması gerekmektedir. Bu plajda küçüklü büyüklü pek çok mağara bulunmaktadır. Genel olarak bu mağaralardan en çok bilinen mağara ise Mavi Mağara olmaktadır. Daha önceleri fok balıklarının yaşadığı bu mağaraya gitmek için yalnızca tekneler kullanılmaktaydı.

Kaputaş Plajı Nerede?

Turkuaz denizi ile kum ve çakıldan meydana gelen kumsalı sayesinde tüm ziyaretçileri büyüleyecektir. Plaj Antalya ilimizin Kaş ilçesi içinde yer almaktadır. Kalkan’ 7 km uzaklıkta olan plaj Kaş’a ise 20 km uzaklıkta olmaktadır. Berrak ve özel turkuaz rengi denizi ile plaja gelenler bir daha gelmek isteyecektir. Kaputaş plajı Kaş ile Kalkan Karayolu üzerinde bulunduğu için ulaşım her yerden çok daha kolay olacaktır. Tam olarak Kanyon Ağzı mevkiinde bulunan plaj tatilciler tarafından kesinlikle görülmesi gereken yerler içindedir.

Kaputaş Plajı Nasıl Gidilir?

Kaputaş plajı Antalya ilimizde olmasına rağmen Muğla Dalaman Havalimanına daha yakın olmaktadır. Dalaman Havalimanına uzaklığı 127 km olup Antalya Havalimanına ise 220 km uzaklıktadır. Antalya otogarından Kaş’a gelen otobüsler plaja sizleri getirecektir. Kaş ilçesinden minibüslere binmenizde yeterli olacaktır. Dalaman’dan ise ilk olarak Fethiye ilçesine ve daha sonra Kaş’a geçmeniz gerekecektir. Ulaşım bakımından kolay olsa bile plajın olduğu yere gitmek daha zor olmaktadır. Plaja ulaşmanın zor olmasından dolayı yerli ve yabancı turistlere çok daha cazip gelmektedir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin