Kabine Toplantısı Ne Zaman Yapılacak? Yeni Kısıtlamalar!

0
456
Kabine Toplantısı Ne Zaman Yapılacak? Yeni Kısıtlamalar Gelecek mi?

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Kabine Toplantısı Ne Zaman Yapılacak? Yeni Kısıtlamalar Gelecek mi? hakkında bilgiler vereceğiz.

Kabine Toplantısı Ne Zaman Yapılacak? Yeni Kısıtlamalar Gelecek mi?

Çarşamba günü gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısının ardından gözler bir sonraki Kabine Toplantısı‘na çevrildi. Ağustos ayında yapılacak olan Kabine Toplantısında artan vaka sayılarına ilişkin önemli adımlar atılacak.

Bilim Kurulu, son toplantısında masaya ‘aşı olmayanlara kısıtlama’ konusunu yatırdı. Bu konunun Kabine Toplantısında da konuşulacağı belirtilmişti. Bu kısıtlamalar ise henüz koronavirüs aşısı olmamış bireylerin konser, sinema, AVM, etkinlikler, kalabalık ortamlara girişlerinin yasaklanmasına yönelik. Yasakların amacı ise hem aşıya teşvik etmek hem de toplumsal bağışıklığı sağlayarak virüsün bulaşıcılığının önüne geçmek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bir sonraki Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunacak ve kararı halka bildirecek. Ağustos ayı Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı için resmi tarih henüz açıklanmadı fakat toplantının 2 Ağustos Pazartesi günü gerçekleşmesi öngörülüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan ise Kötü Haberler Geldi

Gelen bir son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 29 Temmuz güncel koronavirüs tablosu açıklandı. Açıklanan son tabloya göre verilerin gittikçe kötü bir durumda olduğu görülürken, Bakan Koca’dan mücadele vurgusu geldi.

Sadece son 24 saat içerisinde 60 vatandaşımız salgın sebebiyle hayatın kaybetti. Toplam da 22 bin 161 yeni vaka tespit edilirken, 261 bin 198kişiye koronavirüs testi yapıldı.

Bakan Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında, “Bugünkü vaka sayısı 22.161. Aşı olmadan tedbirlere uymadan salgında korunmak mümkün değil. Aşı ve tedbirlerle yeniden mücadeleye dönelim” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin