Jandarma Genel Komutanlığına Uzman Erbaş Alınacak!

0
430

Adaylar, bu yazımızda sizlere Jandarma Genel Komutanlığına Uzman Erbaş Alınacak! hakkında bilgiler vereceğiz.

Jandarma Genel Komutanlığına Uzman Erbaş Alınacak!

Kanun ordusu Jandarma gençleri bekliyor! Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı, Ankara’dan yapılan bir açıklamaya göre Jandarma Genel Komutanlığına uzman erbaş alımı gerçekleştirilecek.

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan bir açıklamaya göre, Jandarma Genel Komutanlığına uzman erbaş alımı gerçekleştirilecek. Başvurmak isteyen adayların, başvuru işlemleri için https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris sitesinden başvuru kılavuzunu incelemeleri gerekecektir. 21 – 31 Ocak 2021, Saat 23:59’a dek ilgili başvuru formunu doldurması gereklidir.

Kaç Kişi Alınacak?

İçişleri Bakanlığı tarafından duyurulan ilana göre Jandarma Genel Komutanlığına uzman erbaş alımı gerçekleştiriliyor.  Toplamda 5,000 sözleşmeli uzman erbaş erkek alınıyor. Kılavuza göre,

  1. 3,770 Jandarma (Komando – Asayiş),
  2. 925 Lojistik Alt Branşlı (Mesleki Nitelikli),
  3. 265 Muhabere,
  4. 14 At Bakıcısı,
  5. 13 Bot Serdümeni,
  6. 10 Havacılık,
  7. 3 Kurbağa Adam,

Şeklinde alımlar gerçekleştirilecek.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

1)  Ortaöğretim (Lise), Ön Lisans ve Lisan mezunu adaylar (Mesleki Nitelikli branşlara müracaat edecek Ortaöğretim (Lise), Ön Lisans ve Lisan mezunu adaylar da dahil) KPSS puanı ile başvuru yapabileceklerdir. KPSS puanı olmayan Lisan, Ön Lisans ve Ortaöğretim (Lise) mezunu adaylar başvuru yapamayacaklardır. Adayların 2019-2020 yıllarından herhangi birine ait KPSS puanının 50 ve üzeri alan bütün adaylar başvuru yapabilecektir.

2)İlköğretim (Ortaokul) mezunu adaylardan KPSS puanı aranmayacak olup https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden başvuru kılavuzunun 4’üncü maddesinde belirtilen esaslara göre sınava çağrılacaklardır.

3) Başvuru yapacak olan adaylar öğrenim seviyelerine göre TEK TERCİH yapacaklardır.

4) Nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü (01 Ocak 2021) itibariyle 20 yaşından gün almış olmak ve 27 yaşını bitirmemiş olmak gerekmektedir.

5) Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin son günü (31 Ocak 2021) itibariyle, terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (31 Ocak 2016 tarihi ve sonrasında terhis olmak.)

6) f. Müracaat edecek adayların hem yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş, hem de terhisinin üzerinden beş (5) yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekmektedir.

7) Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç (3) yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2021 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir.

8) Sözleşmeli erbaş ve er olarak halen görev yapanların, başvurunun ilk günü olan 21 Ocak 2021 tarihi itibariyle üç (3) yılını doldurmuş ve müteakip dönem için sözleşme imzalamış olması gerekmektedir.

Başvurular Nereden, Nasıl Yapılacak?

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, Jandarma Genel Komutanlığı 5,000 sözleşmeli uzman erbaş alacak.

Bunun için başvurular online ortamda yapılacak olup, ilgili internet sitesinin https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris personel / öğrenci alım başvuruları ve sonuçları sekmesi aracılığıyla yapılacaktır. Sözleşmeli uzman erbaş olarak başvurucak adayların, 21 – 31 Ocak 2021, Saat 23:59’a dek ilgili başvuru formunu doldurması gerekli.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin