JGK 1640 Astsubay Alımı Sonuçları Açıklandı!

0
360
Jandarma Astsubay Maaşı

Asker Adayları, bu yazımızda sizlere Jandarma Genel Komutanlığı 1640 Astsubay Alımı Sonuçları Açıklandı! hakkında bilgiler vereceğiz.

Jandarma Genel Komutanlığı 1640 Astsubay Alımı Sonuçları Açıklandı!

2021 yılı Jandarma Genel Komutanlığı muvazzaf veya sözleşmeli astsubay temini başvuru sonuç duyurusu yayımlandı. Aşağıdaki bağlantıdan 1640 astsubay alımına başvuru yapan adaylar başvuru sonuçlarını direkt olarak sorgulayabilir. Jandarma Genel Komutanlığı 1640 astsubay alımı başvuru sonuçları kapsamında iş ve işlemlere dair tüm detaylar.

Jandarma Astsubay Alımları Başvuru Sonuç Sorgulama

10 katı kadar aday sınava çağrıldı. Bu kapsamda 16 bin 400 aday jandarma astsubay alımı sınav aşamalarına katılmaya hak kazandı. Sonuçlar JSGA personel temin internet sitesi üzerinden açıklandı. Haberimizin en altında ilgili linke ulaşabilirsiniz.

Sınav Ücreti Yatırma Süreci

Başvurusu kabul edilerek sınavlara katılmaya hak kazanan/çağırılan adaylardan 200 TL sınav ücreti alınacak, Sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Sınav aşamalarından önce belgelerin kontrol edilmesi işlemi esnasında sınav ücretini yatırdığına dair dekont beyan edilecek olup; Sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavı geçersiz sayılan, Sınav aşamalarının herhangi birinde başarısız olan, Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması/arşiv araştırması aşamalarının herhangi biri olumsuz sonuçlanan, Sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların, sınav ücretleri iade edilmeyecektir.

Ayrıca Tebligat Gönderilmeyecek

JSGA internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Temin Sistemi ‘‘Sonuç Bilgileri’’ bölümü altında ‘‘sonuçlarım’’ kısmında gerekli iş ve işlemler ve sonuç sorgulamaya dair detaylar yer alıyor. Adayların adreslerine herhangi bir tebligat gönderilmeyecektir.

Başvuru Sonucu Sorgulama Linki

https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin