Jamyo Nedir? Jamyo Kimler Başvurabilir?

2
218

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Jamyo Nedir? Jamyo Kimler Başvurabilir, Başvuru Şartları Nelerdir? 2022 hakkında bilgiler vereceğiz.

Öğrencilerin okuyabileceği farklı okullar var bölümler bulunuyor. Özellikle bunların arasında yer alan JAMYO, herkesin merak ettiği bir okul türüdür. Buraya kimlerin başvurabileceği ve şartlarının ne olduğu pek çok öğrenci tarafından araştırılıyor. JAMYO nedir? JAMYO kimler başvurabilir, başvuru şartları nelerdir? Tüm detayları ile derledik.

JAMYO, parasız bir yatılı okul olarak bilinir. Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nun kısaltmasıdır.

JAMYO Nedir?

JAMYO, herkesin merakla araştırdığı bir okuldur. Bu okulun ücretsiz olması pek çok öğrencinin ilgisini çekiyor. Özellikle bu okula kimlerin başvurabildiği de öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan biri oluyor. Bu okulda okuyan herkes tüm eğitim malzemelerinden ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Aynı zamanda öğrenciler okuduğu süre boyunca, harçlık alır. Başvuru tarihleri takip edilerek, oluşturulan şartlar sağlanmasıyla başvuru yapılabilir.

JAMYO Kimler Başvurabilir? Başvuru Şartları Nelerdir?

JAMYO başvurabilmek için belirtilen şartların yerine getirilmesi gerekiyor. YKS sınavında belirtilen sınırın altında puana sahip olan kişiler başvuru yapamıyor. Temel yeterlilik sınavında, en az 500.000. sırada bulunan kişinin puanını almak gerekiyor. Özellikle lise ve dengi okullardan mezun olmak gerekiyor.

2 YORUMLAR

    • Jamyo mezunları Jandarma personeli olarak görev yapmaya başlar. Bulunduğu bölgenin asayişinden sorumludur. Her türlü suç teşkil edilebilecek olaylara karşı önlem almak ve suçun yaşanmasını önlemektir
      ASEM astsubay eğitim merkezidir. Kişilerin astsubay olabilmek için eğitildikleri merkezi ifade eder. Astsubay olmak isteyen kişiler bu merkezde eğitim alır ve eğitim sonucunda da astsubay unvanına sahip olur. Bu eğitim süreci 1 yıl devam eder.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin