2021 JAMYO Bayan Alımı Olacak Mı? 2021 JAMYO Kadın Alımı

0
602
2021 JAMYO Bayan Alımı Olacak Mı? 2021 JAMYO Kadın Alımı

Adaylar , bu yazımızda sizlere 2021 JAMYO Bayan Alımı Olacak Mı? 2021 JAMYO Kadın Alımı hakkında bilgiler vereceğiz.

2021 JAMYO Bayan Alımı Olacak Mı? 2021 JAMYO Kadın Alımı

Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO) Ankara ilinde bulunan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı (JSGA) yerleşkesi içerisinde bulunmaktadır.

Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO);

(1) Jandarma Genel Komutanlığının ihtiyaç duyduğu (Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna sadece J.Gn.K.lığı için öğrenci temin edilecektir.) miktarda muvazzaf astsubay yetiştiren, (2) yıl önlisans düzeyinde eğitim-öğretim veren İçişleri Bakanlığına bağlı Meslek Yüksekokulu statüsündeki eğitim kurumudur. Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulunda astsubay diplomasının yanı sıra ulusal ve uluslararası geçerliliği olan önlisans diploması da verilmektedir.

(2) Gerekli niteliklere sahip Jandarma astsubayları lisans eğitimlerini tamamlamaları, yapılacak sınavda başarılı olmaları ve J.Gn.K.lığınca belirlenen kontenjan içerisinde yer almaları halinde verilecek eğitim ve öğretimi müteâkip subay olabilmektedir.

(3) JAMYO’da öğrenim gören öğrencilerin bütün ihtiyaçları (yemek, yatak, kıyafet, harçlık, eğitim-öğretim giderleri vb.) devlet tarafından karşılanmaktadır.

(4) Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulunda önlisans düzeyinde eğitim aldıktan sonra astsubay çavuş olarak nasbedilen astsubaylar; 926 sayılı TSK Personel Kanunu hükümlerine göre aylıklarına ilave olarak; silahlı kuvvetler tazminatı, aile ve çocuk yardımı, doğum ve ölüm yardımı, tayın bedeli, emniyet ve asayiş hizmeti tazminatlarından yararlanmaktadır.

(5) Jandarma astsubayları; orduevlerinden, lojmanlardan ve Ordu Yardımlaşma Kurumunun (OYAK) imkânlarından istifade etmektedir.

ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN İFADESİYLE “HER ZAMAN YURT, ULUS VE CUMHURİYETE AŞK VE SADAKATLE BAĞLI, TEVAZU, FEDAKÂRLIK VE FERAGAT ÖRNEĞİ BİR KANUN ORDUSU” OLAN, TARİHİ KAHRAMANLIKLARLA DOLU JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINA ASTSUBAY OLARAK KATILMAK İSTEYEN GENÇLERİMİZİ JANDARMA ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULUNA BEKLİYORUZ.

2021 JAMYO Bayan Alımı Olacak Mı?

Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu alımları ÖSYM tarafından yapılan YKS sonrası yapılmaktadır. JAMYO alımlarına ERKEK adayların başvuruları alındı. Aşağıda yıllara göre bu alımları sizlerle paylaştık. 2021 yılı için kesin bir şey diyemiyorum ama yine sadece ERKEK alımı olacağını düşünmekteyiz.

Bayan Jandarma Astsubay Alımları genellikle üniversite mezunları arasından KPSS puanı ile yapılmaktadır.

2010 yılı JAMYO alımına sadece ERKEK adaylar alındı.

2011 yılı JAMYO alımına sadece ERKEK adaylar alındı.

2012 yılı JAMYO alımına sadece ERKEK adaylar alındı.

2014 yılı JAMYO alımına sadece ERKEK adaylar alındı.

2015 yılı JAMYO alımına sadece ERKEK adaylar alındı.

2016 yılı JAMYO alımına sadece ERKEK adaylar alındı.

2016 yılı JAMYO alımına sadece ERKEK adaylar alındı.

2020 yılı JAMYO alımına sadece ERKEK adaylar alındı.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin