İşte Öksürüğü Anında Kesen Yöntem

0
528

Öksürüğü kesen bir çok bitkisel yöntem mevcuttur. Tabii bu yöntemlerin arasında öksürüğü hemen kesen yöntemler de bulunmaktadır. İşte öksürüğü ne keser sorusunun cevapları ve öksürüğü hemen kesen yöntemler…

Öksürük havaların soğumasıyla beraber kendini göstermeye başladı. Ancak öksürük sürekli hale gelmeye başladığında muhakkak önlem alınmalı, bir uzmana danışılmalıdır.

Öksürük ve soğuk algınlığına ne iyi gelir?

Öksürüğe karşı ilk alınması gereken yöntemlerden birisi de bulunduğunuz ortamı havalandırmaktır. Bulunduğunuz ortamı havalandırmak sizi biraz olsun rahatlatacaktır. Bu yöntemin dışında bitkisel yöntemlerden de faydalanabilirsiniz

Bir tatlı kaşığı bala toz zencefili karıştırarak macun yapıp için (yiyin), boğazınıza ve öksürüğe çok iyi gelir. Çocuklara uygulamayın!

Bir bardak sütün içerisine 1er tatlı kaşığı toz karabiber ve bal ekleyin. Bu karışımı günde 2 defa içebilirsiniz.

Ayva yaprağı ile ıhlamuru sıcak suyun içerisinde 5 dk kayatp için. Bu karışımın öksürüğe iyi geldiği söylenmektedir.

Kaynayan suyun içerisine bir miktar nane aromalı vazelin koyarak buhar banyosu yapın. Bronşları açarak öksürüğü kestiği söylenmektedir.

Sıcak duş, alerji ve astımdan kaynaklanan öksürğü iyi gelmektedir.

1 tane soğanı 4 e bölüp 1 bardak su ilave edip kaynatın 5 dakika kaynattıktan sonra altını kapatıp biraz soğumasını bekleyin içebileceğiniz ılıklığa geldiğinde suyunu süzdürüp bardağa koyun içine 1 tatlı kaşığı bal koyun karıştırıp için. Yarım saat sonra öksürükten kurtulun.

Turbun içerisini bir miktar oyun ve turbun dibini delin. Daha sonra turbu bardağın içerisine yerleştirin ve içerine bal ilave edin. Turbu o şekilde ertesi güne kadar bekletin ve bardağa damlamış olan balı tüketin.

Bir bardak kaynar suyun içerisine bir diş sarımsak ve 2 adet tarçın ilave edin. 5 dk demlendikten sonra için. Öksürüğü anında kestiği biliniyor. Limonlu karabiber yöntemi Yeni kesilmiş çeyrek limonun üzerine biraz karabiber ve tuz serperek limonu bu şekilde emebilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin