İstanbul Üniversitesi 22 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı

0
425

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere İstanbul Üniversitesi 22 Sözleşmeli Ortaöğretim-Ön Lisans- Lisans Sağlık Personeli Alımı hakkında bilgiler vereceğiz.

İstanbul Üniversitesi 22 Sözleşmeli Ortaöğretim-Ön Lisans- Lisans Sağlık Personeli Alımı

İstanbul Üniversitesi 22 Sözleşmeli Sağlık Personeli alımı resmi gazete yayımlanmıştır. İstanbul Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerinde giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4. Maddesinin fıkrası uyarınca Sözleşmeli Personel olarak istihdam edilmek üzere 2020 KPSS (B) grubu puanı esas alınmak suretiyle personel alımı yapacaktır. Başvuru tarihi ise 5 Ocak-19 Ocak 2021 tarihleri arasındadır.

2 Kişi Perfüzyonist: Perfüzyon alanında Lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine perfüzyon alanında yüksek lisans yapmış olmak

4 Kişi Laboratuvar Teknisyeni: Ortaöğretim Kurumlarının Tıbbi Laboratuvar alanı-Tıbbi Laboratuvar Teknisyenliği dalından mezun olmak

2 Kişi Röntgen Teknisyeni: Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ön lisans bölümünden mezun olmak

2 Kişi Röntgen Teknisyeni: Ortaöğretim kurumlarının Radyoloji Alanı-Radyoloji Teknisyenliği dalından mezun olmak

5 Kişi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreter: Tıbbi Dokümantasyon ve Sekterlik ön lisans programından mezun olmak

2 Kişi Patoloji Teknikeri: Patoloji Laboratuvar, Patoloji Laboratuvar Teknikeri ön lisans programlarının birinden mezun olmak

2 Kişi Eczane Teknikeri: Eczane Teknikerliği, Eczane Hizmetleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak

1 Kişi Anestezi Teknikeri: Anestezi veya Anestezi Teknikerliği ön lisans programından mezun olmak

1 kişi Ameliyathane Teknikeri: Ameliyathane Teknikerliği, Cerrahi Teknikerliği, Ameliyathane Hizmetleri, Cerrahi ön lisans programlarının birinden mezun olmak

Aranılan Şartlar

1- Yeni Tip Korona Virüs (COVİD-19) Pandemi süresince şehirlerarası ulaşımın kısıtlı olması nedeniyle İstanbul ili sınırları içinde ikamet eden kişiler başvuru yapabileceklerdir.

2- Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4- Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek.

5- Başvuracak adayların 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmaları gerekmekte olup Lisans için 2020 KPSS-P3; Ön lisans için 2020 KPSS- P93 ve Lise için 2020 KPSS- P94 puan türü esas alınacaktır.

6- 5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarakç alışmak da iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

Başvuru Şekli

Başvurular, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) https://pbys.istanbul.edu.tr/ başvuru adresinden online olarak yapılacaktır. Müracaat sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav Sonuçları ÖSYM Başkanlığından kurumumuz tarafından teyit edilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında genel hükümlere göre işlem yapılacaktır. Posta ile ya da şahsen yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır.

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçları

Ataması yapılacak adayların listesi, işe başlamaları için gerekli evraklar, başvuru zamanı ve yeri ile ilgili bilgilerin www.istanbul.edu.tr adresinden takip edilmesi gerekmektedir. İlgililere yazılı ya da sözlü ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin