İŞKUR Evde Paketleme İşi ile Ayda 2000 TL Kazanabilirsiniz

0
472

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere İŞKUR’dan Müjde! Evde Paketleme İşi ile Ayda 2000 TL Kazanabilirsiniz hakkında bilgiler vereceğiz.

İŞKUR’dan Müjde! Evde Paketleme İşi ile Ayda 2000 TL Kazanabilirsiniz

İŞKUR ev kadınlarına maddi destek sağlayabilmek için evden paketleme işi gibi bir olanak sunmuştur. Ev kadınlarına destek olmak amacıyla İŞKUR’un desteklediği evde paketleme işinde; nikah şekeri, sabun, tel toka, kulak çubuğu paketleme ve poşet katlama gibi işler yer alıyor. Bu projeye katılan kadınların ev ekonomisine ve ülke ekonomisine katkıları olumlu yönde devam ediyor. İŞKUR’un desteği ile yapılan evde paketleme başvurusu için yapılması gerekenlerin neler olduğu araştırılmaya başlandı. Ev kadınlarının çalışma hayatına katılması için İŞKUR’un desteklediği evde paketleme işi nasıl yapılır?

Bu projeye giriş yapmak isteyen ev kadınları öncelikle ev adreslerine en yakın olan İŞKUR şubesine gidip kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt işlemi gerçekleştirilmeden önce ise İŞKUR evde ek iş başvuru formu doldurulmalıdır. Formun doldurulmasının ardından İŞKUR, evde paketleme işine başvuran kadınların eğitim sertifika belgeleri meslek danışmanı tarafından kayıt edilecektir. Kayıt esnasında ise alınan cep telefonu numarası ile iletişim bilgileri sisteme eklenecektir. Sisteme kayıtlı olan ev kadınına uygun iş geldiğinde İŞKUR tarafından iletişim numarasına mesaj gönderilmektedir. Gönderilen mesaj doğrultusunda ise ev hanımları para kazanmaya başlayacaktır.

Evde paketleme işi el çabukluğu gerektiren bir iştir. Günde ortalama 4 saat çalışarak ev kadınları aylık minimum 1000 lira maksimum 2000 lira ek gelir kazanabileceklerdir.

İŞKUR’dan Müjde! Evde Paketleme İşi ile Ayda 2000 TL Kazanabilirsiniz

Evde paketleme işi nasıl yapılıyor?

İŞKUR evde paketleme projesi ile beraber vatandaşlara onlarca farklı iş seçeneği sunuyor. Bunlardan birkaç tanesi; Poşet katlama gibi farklı işlerde yer almak için başvurular devam ediyor.

  1. Kulak çubuklarını ambalajlama
  2. Tel tokları kutulamak
  3. Sabun paketlemek ve yapmak
  4. Kına paketlemek
  5. Bitki çayları paketlemek
  6. Gömlek yakası dikmek
  7. Kravat dikmek
  8. Nikah şekeri yapmak

Türkiye iş kurumu tarafından geçtiğimiz günlerde yayına alınan Toplum yararına programlar ile beraber onlarca şehirde tüm vatandaşlar aranan şartları yerine getirerek başvurularını yapabilecekler. Başvuru yapacak olan vatandaşlar en yakın İŞKUR şubelerine giderek başvurularını yapabilecekleri gibi internet sitesi üzerinden de başvuru adımlarını yerine getirebilecekler. Yaşanan bu zorlu günlerde İŞKUR resmi internet sitesinde yayına alınan bu durum kişilerin biraz da olsa rahat bir nefes almalarına yardımcı olacak.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin