İŞKUR 3500 TL Maaşla Onlarca Farklı Şehirde Personel Alımı

0
77
İŞKUR Haftalık

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere İŞKUR’dan Müjde! 3500 TL Maaşla Onlarca Farklı Şehirde Personel Alımı hakkında bilgiler vereceğiz.

İŞKUR’dan Müjde! 3500 TL Maaşla Onlarca Farklı Şehirde Farklı Kadrolarda Personel Alımları Başladı

İŞKUR tarafından çok uzun zamandır beklenmekte olan TYP ilanları geçtiğimiz günlerde yayına alınmaya başladı. Toplum yararına programlar ismi ile yer alan ilan içerisinde tam 30 farklı il ve ilçelerde alımların en az ilkokul mezunu vatandaşlar arasından yapılacağı dile getirildi. Toplum yararına programlar ile kişilerin zorluk dolu günlerden daha olumlu günlere geçebileceklerini ifade ederken bir yandan da geçici bir şekilde olsa gelir kaynakları sunmaya devam ediyor. Program başlamasının ardından en az 9 ay süre ile kişilerin yararlanma imkanları sunulur. 9 aylık sürecin bitmesinin ardından kişiler tekrar bir üç ay bekleyecek ve açılan yeni programlardan bu sürecin ardından yararlanma hakları verilecektir. 27 Eylül 2017 tarihinden bugüne kadar vatandaşların en fazla 24 ay yararlanma imkanları sunulur.

Türkiye iş kurumu tarafından geçtiğimiz günlerde yayına alınan Toplum yararına programlar ile beraber onlarca şehirde tüm vatandaşlar aranan şartları yerine getirerek başvurularını yapabilecekler. Başvuru yapacak olan vatandaşlar en yakın İŞKUR şubelerine giderek başvurularını yapabilecekleri gibi anlık olarak buraya tıklayarak da başvuru adımlarını yerine getirebilecekler. Yaşanan bu zorlu günlerde İŞKUR resmi internet sitesinde yayına alınan bu durum kişilerin biraz da olsa rahat bir nefes almalarına yardımcı olacak. Başvurarak kişiler eğer programlar içerisinde yer alırsa en az 99 TL günlük harçlık alacaklar.

İŞKUR’dan Müjde! 3500 TL Maaşla Onlarca Farklı Şehirde Personel Alımı

TYP başvuru şartları açıklandı

TYP başvuru şartları İŞKUR tarafından yayına alınan ilanlar ile beraber açıklandı. Bu şartlar;

 1. Başvuran kişilerin en az 18 yaşında olması
 2. Kurum üzerinde işsiz bir şekilde kayıtlı olmak
 3. TC vatandaşı olmak
 4. Açık lise ya da açıköğretim harici öğrenci olmamak
 5. Emekli ya da malul aylığı almamak
 6. Erkek adaylarda askerlik engellerinin olmaması, muaf, tecilli ya da yapmış olması şartları aranır.

TYP Çalışma Süresi Belli Oldu

TYP uygulama süresinin ne kadar olacağı da belli oldu. Her bir program için belirlenen süre en fazla 9 ay olarak açıklandı. 27 Eylül 2017 tarihinden bu yana kadar 1 Ocak 2018 tarihi itibari ile başlangıç sözleşmeleri olan kişiler TYP sürelerinin sonradan uzatma haklarının olmadığına dair hükümler geldi.

Bu hükümlere ve aranan şartlara uygun olan vatandaşlar anlık olarak İŞKUR resmi internet sitesi ya da en yakın İŞKUR şubelerine giderek başvurularını yapabilecek.

İstihdam konusunda güçlük çekmekte olan gruplar içi ilk öncelik verilirken geri kalanlar için ikinci bir liste oluşturulur. Birinci lise içerisinde yer alacak olan kesim ise;

 1. Kadınlar
 2. Engelli olan vatandaşlar
 3. 35 yaş üstü olan kişiler
 4. Eskiden hükümlü olan vatandaşlar
 5. Terör ile mücadele sırasında malul olmayacak yara alanlar önceliklidir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin