İskenderun Teknik Üniversitesi En Az Ortaöğretim Mezunu Sözleşmeli Personel Alacak

0
447
İskenderun Teknik Üniversitesi
İskenderun Teknik Üniversitesi

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere İskenderun Teknik Üniversitesi En Az Ortaöğretim Mezunu Sözleşmeli Personel Alacak hakkında bilgiler vereceğiz.

İskenderun Teknik Üniversitesi En Az Ortaöğretim Mezunu Sözleşmeli Personel Alacak

Üniversitemizde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre Sözleşmeli Personel olarak istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın “Sınav Şartı” başlıklı Ek-2 inci maddesinin (b) fıkrasına göre 2020 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle sözleşmeli personel alınacaktır.

Genel ve Özel Şartlar

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak zorunludur,
3. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
4. Adayların KPSS P94 puanına sahip olmaları gerekmektedir

Başvuruda İstenilen Belgeler

1. Eksiksiz, dijital olarak doldurulmuş ıslak imzalı Başvuru Dilekçesi
2. Eksiksiz, dijital olarak doldurulmuş ıslak imzalı Sözleşmeli Personel Başvuru Formu (fotoğraflı), (Yandaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz: https://iste.edu.tr/files/654 files 1649052350.docx veya https://iste.edu.tr/pdb/belge-ve-formlar linkten ulaşabilirsiniz)
3. 2020 KPSS Sonuç Belgesi, (ÖSYM web sayfası https://www.osym.gov.tr/ üzerinden alınacak okunaklı ve karekodlu belge)(Sorgulama kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayacaktır),
4. Son altı ay içerisinde çekilmiş 1 (bir) adet fotoğraf, (Başvuru formuna yapıştırılacaktır)
5. Adli Sicil Belgesi, (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
6. Belge ve Sertifika istenilen pozisyonlar için ilgili belgenin aslı veya onaylı sureti (İlan son başvuru tarihinden sonra alınan sertifika ve belgeler geçerli sayılmayacaktır.),
7. Askerlik Durum Belgesi, (e-Devletten alınan kare kodlu belgeler kabul edilir.)
8. Nüfus Cüzdan Sureti, (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
9. Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi, (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
10. Diploma veya Mezun Belgesi, (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
11. Ehliyet istenilen pozisyon için sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi, (D ve DE sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Eski sürücü belgesi olarak E sınıfı))
12. İlgili pozisyonlara başvuran adaylar ayrıca, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında Üniversitemizi web sayfasında bulunan “Aydınlatma Metni” ne, https://iste.edu.tr/kvkk/aydinlatma-metni linki üzerinden ulaşabilecek olup, aynı sayfadaki “Açık Rıza Beyanı” formunu imzalayarak başvuru dilekçesi ekinde Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru Adresi ve İletişim Bilgileri

Başvurular, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günü izleyen 15 (onbeş) gün içinde https://iste.edu.tr/pdb/belse-ve-formlar internet adresinde bulunan Başvuru Dilekçesi ve Sözleşmeli Personel Başvuru Formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak fotoğraf yapıştırmak ve imzalamak suretiyle başvuruda istenen belgelerle birlikte 11 Nisan 2022 Pazartesi – 25 Nisan 2022 Pazartesi (dâhil) tarihleri arasında “İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörlüğü, Merkez Kampüsü Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Binası Kat:3 Personel Daire Başkanlığı ” adresine olacak şekilde posta ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekmektedir. İlanda belirtilen süreler içinde yapılmayan başvurular, ilan şartlarına uygun olmayan başvurular, postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. (Posta yoluyla yapılan başvurularda postanın en geç
başvurunun son günü mesai bitimine (17:00) kadar İskenderun Teknik Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına ulaşmış olması gerekmektedir.)

NOT: Ülkemizde de görülmekte olan COVID-19 pandemisi nedeniyle halk sağlığını korumak amacıyla; Başvurular Şahsen/Posta ile yapılacağından başvuru esnasında evrak kontrolü yapılmayacak olup, eksik belge ile başvuru yapılmamalıdır. (Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.) Başvuru evrakları, başvuru süresi sonunda ilgili komisyonca incelenecektir.

Adaylar başvuru süreciyle ilgili olarak Santral: 0.326 613 56 00 – 613 70 80 – 617 82 76 Dahili: 1204 – 1207 – 1209 telefon numaraları hattından yardım alabilecektir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin