iOS 14 Nasıl Yüklenir? iOS 14’Te Hangi Yenilikler Var?

0
433

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere iOS 14 Nasıl Yüklenir? iOS 14’Te Hangi Yenilikler Var?hakkında bilgiler vereceğiz.

İOS 14 Nasıl Yüklenir?

Cihazın kablosuz olarak güncellenmesi için gerekli adımlar

  • Aygıtı güç kaynağına takın ve Wi-Fi ile internete bağlanın
  • Ardından mevcut telefonun menüsünden Ayarlar kısmına girin
  • Ayarlar kısmının ardından Genel Ayarlar kısmını seçin
  • Genel Ayarlar kısmında İndir ve Yükle diye bir seçenek olacaktır.
  • İndir ve Yükle seçeneğine tıklayın
  • Güncellemek için Yükle seçeneğine dokunun. Alternatif olarak Sonra seçeneğine dokunabilir ve Bu Gece’yi veya Daha Sonra Anımsat seçeneklerinden birini de tercih edebilirsiniz.
  • Bu Gece seçeneğine dokunulduğu taktirde yatmadan önce telefonunuzu güç kaynağına takmanız yeterli olacaktır. Telefonunuz gece otomatik olarak güncellenecektir.

İOS 14’Te Hangi Yenilikler Var?

İOS 14 ile yeni gelen araç takımı bir bakışta anlık bilgileri sunuyor ve herhangi bir Ana Ekran sayfasına farklı boyutlarda tutturulabiliyor. Kullanıcılar istedikleri taktirde araç takımını bir araya getirerek zamana, konuma ve aktiviteye uygun araç takımlarını ön plana çıkarmak için aygıt içi akıllı teknolojilerden yararlanan bir Smart Stack oluşturabiliyor.

1.App Library: İOS işletim sisteminde daha önce görülmemiş olan bu yenilik bu güncellemeyle beraber başlamış durumdadır. Türkçesi Uygulama Kütüphanesi olan bu özellikte bütün uygulamaların tek bir yerde gruplandırılmış halde listelenmesini sağlıyor.

2.Arama Ekranı: Çoğu İOS kullanıcıların muzdarip olduğu konulardan biri de kesinlikle arama ekranının bütün ekranı kaplıyor olmasıydı. Ancak gerçekleştirilen bu güncelleme ile arama ekranı yalnızca yukarı da çıkıyor ve istenildiği taktirde aramayı reddetmeden ekrandan kaldırmak mümkündür.

3.Messages: Mesajlar uygulamasında bulunan grup sohbetlerine kişileri etiketleme veya onlardan bahsetmeyi gerektiren Apple’ın yeni işletim sisteminde yenilikler bitmiyor. İOS 14 sürümü ile istenilen sohbetlerin ekranın en üstüne sabitlenmesini sağlayan yeni bir güncelleme karşımızda.

4.Translate: İOS 14 ile internet ihtiyacı olmaksızın çeviri yapabilen bu uygulama 11 dili desteklemektedir. Uygulama açıkken ekran yatay pozisyona getirildiğinde farklı dilleri konuşan iki kişinin karşılıklı iletişim kurabilmesine ortak tanıyan bir arayüze geçiş yapmaktadır.

5.Car Keys: İOS 14 sürümünün tanıdığı Car Keys Teknolojisi, aracın yakınında bulunulduğu taktirde aracın kilidini açmaktadır.

  1. Safari: Bu güncelleme ile safari artık hiç olmadığı kadar hızlı ve güvenli bir hale gelmiştir. Site bazında gizlilik raporları sunabilen yeni Safari herhangi bir şifrenin veya hesabın veri sızıntılarının da ortaya çıkıp çıkmadığını bildirmektedir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin