İnstagramda Restoranınızı Tanıtmanız için İpuçları

0
335

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere İnstagramda Restoranınızı Tanıtmanız için İpuçları hakkında bilgiler vereceğiz.

İnstagramda Restoranınızı Tanıtmanız için İp Uçları

Birkaç çevrim içi pazarlama kanalı Instagram ilgi çekicidir. Fotoğraf ve video paylaşımına odaklanmasıyla, restoran yöneticileri ve pazarlamacılara erişimlerini genişletmek ve yeni ve geri gelen müşterileri çekmek için büyük bir fırsat sunuyor.

Bununla birlikte, aynı zamanda, muhtemelen elinizde, kaliteli yiyecekler sağlayan ve her müşterinin işletmenizle olumlu bir deneyim yaşamasını sağlayan tam bir kadroya sahipsiniz. Gerçek şu ki, en yeni, en büyük ve kanıtlanmış sosyal medya pazarlama stratejilerini takip etmek için zamanınız yok .

İşte bu rehber burada devreye giriyor. Burada sunulan stratejileri okumayı bitirdiğinizde, restoranınızı Instagram’da şık bir şekilde tanıtmakla kalmayacak, aynı zamanda rekabette ezilme ve istekli müşterilere ulaşma bilgisine sahip olacaksınız. Seninle bir sonraki yemek deneyimini yaşamak için sabırsızlananlar.

İster pizza ister suşi, biftek veya hamburger satıyor olun, okumaya devam edin, çünkü size Instagram tanıtımını nasıl çok daha iştah açıcı hale getireceğinizi göstereceğiz! Bir şey değil. Tüm geçmişlerden ve yaş gruplarından insanlar içeriğe aç ve Instagram bunu sağlıyor. Platform, restoran yöneticileri ve pazarlamacılar için özellikle cazip çünkü görsel olarak yönlendiriliyor. İşte bu sosyal ağın pazarlama planınız için ne kadar hayati olduğunu gösteren, bilmeniz gereken bazı küçük istatistikler:

2020’ye kadar Instagram’ın küresel mobil reklam gelirleri 2,81 milyar dolara ulaşacak Instagram’ın şu anda 700 milyondan fazla aktif kullanıcısı var

Bu kullanıcıların% 60’ından fazlası her gün giriş yaparak Instagram’ı Facebook’tan sonra en çok etkileşim kuran ikinci sosyal ağ yapıyor

Pizza, Instagram’daki en popüler besindir – suşi ve biftek sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada

Instagram kullanıcılarının% 90’ı 35 yaşın altında

Instagram’da markalarla etkileşim Facebook’tan 10 kat, Pinterest’ten 54 kat ve Twitter’dan 84 kat daha yüksek

Artık bu platformun ne kadar güçlü olduğuna dair bir fikriniz olduğuna göre, onu en iyi şekilde nasıl kullanacaksınız ve en son Instagram pazarlama ipuçlarını hızla öğrenmeye başlayacaksınız?

İnstagramda Restoranınızı Tanıtmanız için İpuçları

Instagram Restoranıma Nasıl Yardımcı Olabilir?

Twitter, Facebook ve Foursquare kontrolleri herhangi bir gösterge ise, insanlar yiyeceklerinin fotoğraflarını paylaşmayı severler. Bu, esasen, restoranınız için ücretsiz reklam ve aynı zamanda müşterilerinizle kuruluşunuzdan ayrılmadan önce, sırasında ve sonrasında bir tartışma başlatmak için bir araçtır.

Instagram, sosyal medya kuşağınıza ekleyebileceğiniz başka bir çentik değil, ideal olarak mevcut sosyal medya kanallarınızla birlikte kullanabileceğiniz başka bir araçtır. Bir kullanıcı sizi Instagram’da takip etmiyorsa, yine de Twitter veya Facebook’ta sizi takip edebilir. Fotoğrafları tüm sosyal ağlarınız da paylaşarak, en fazla sayıda potansiyel müşteriye ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

İnstagramda Restoranınızı Tanıtmanız için İpuçları

Instagram Hesabı Nasıl Kurarım?

Instagram uygulamasını kullanmaya başlamadan önce bir hesap oluşturmanız gerekir (ücretsizdir). Süreci kolaylaştırmaya yardımcı olmak için, mevcut Facebook hesabınızı kullanarak Instagram’a bile kaydolabilirsiniz. Bunu yaparsanız Instagram, Facebook arkadaş grubunuzdaki aynı kişilerden herhangi birini Instagram’da da takip etmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Bunu kurulum işlemi sırasında yapabilir veya atlayıp daha sonra tekrar gelebilirsiniz.

Restoranınız hakkında ad, fotoğraf, açıklama ve web sitenize bağlantı dahil olmak üzere bilgiler ekleyerek hesap kayıt işlemini tamamlamak isteyeceksiniz. Hesabınız oluşturulduktan sonra, mümkün olan en kısa sürede pazarlama erişiminize başlamak isteyeceksiniz. Müşterileri sizi takip etmeye teşvik etmek için restoranınızın Instagram kullanıcı adını menülerinize, tabelalarınıza ve masa çadırlarınıza yazdırmayı düşünün. Kullanıcılarınız Apple iPhone veya iPad’lerinde Instagram iOS uygulamasına sahipse, kullanıcıların check-in yapmalarına ve uygulamalarına konumu kaydetmelerine olanak tanıyan bir Foursquare düğmesi de görürler. Foursquare eklediğiniz restoranın yakınında olduğunuzda size hatırlatacağından, restoranlar için de bir kazan-kazan.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin