İnstagramda Marka Tanıtımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0
481

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere İnstagramda Marka Tanıtımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler hakkında bilgiler vereceğiz.

İnstagramda Marka Tanıtımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bir markayı tanıtıyorsanız, müşterilere ulaşmak ve hedef kitlenizi genişletmek için bir tür sosyal medya kullanıyor olabilirsiniz. Tipik olarak, insanlar Facebook ve diğer sosyal medya siteleri gibi olağan sitelere yönelirler.

Peki markanızı tanıtmak için İnstagram’i kullanmayı düşündünüz mü?

İnstagram’in 500 milyondan fazla aktif aylık kullanıcısı olmasına rağmen, markalar genellikle platformda ürünleri tanıtmak ve satmak için sahip olduğu muazzam potansiyeli göz ardı ediyor.

Özetle İnstagram

Kurucularına göre İnstagram bir sosyal ağ değil. Bunun yerine, İnstagram’i bir “fikirler kataloğu” ve yaratıcılığa, hobilere ve kişisel ilgi alanlarına odaklanan bir “keşif ağı” olarak görüyorlar.

Kullanıcılar fikirleri ve ilhamları arar ve sabitler. Tarifler ve kendin yap projelerinden moda ve makyaj trendlerine kadar İnstagram da herkes için bir şeyler var.

Arama kısmına “bir yaz kıyafeti ” gibi bir şey yazın ve sıcak hava modasıyla alakalı yüzlerce, hatta binlerce sonucun doldurulduğunu göreceksiniz. Resimler arasında gezinin ve favorilerinizi “Yaz Modası” gibi oluşturduğunuz özel bir panoya sabitleyerek kaydedin.

En havalı özellik, bu görüntülerin kullanıcıları doğrudan ne yapmaya çalıştıkları hakkında daha fazla bilgi edinebilecekleri veya muhtemelen sabitlenmiş bir öğe satın alabilecekleri web sitelerine bağlamasıdır. İnsanlar, bir taahhütte bulunmadan önce yapmak istedikleri veya satın aldıkları şey için çok sayıda seçeneğe göz atmak için İnstagram’i kullanıyor. İnstagram’in istatistiklerine göre , kullanıcıların% 90’ı , sabitlediklerine göre platformu kullanarak satın alma kararları veriyor   .

Markanızı Tanıtmak için İnstagram’i Kullanın

Büyük olasılıkla, müşterileriniz İnstagram’i bir noktada istedikleri veya ihtiyaç duydukları bir şeyi aramak için kullandılar.

Bunu göz önünde bulundurarak, ister bir hizmet ister bir ürün satıyor olun, İnstagram işinizi büyütmek için güçlü bir araç olabilir. Markanızı tanıtmak için İnstagram’i kullanmanız için nedenlerden birkaçı ve bunu nasıl başarılı bir şekilde yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Kullanımı Ücretsizdir

İnstagram’i kullanmak ücretsizdir ve bir hesabı işletme profiline dönüştürmek için hiçbir maliyeti yoktur. Fotoğraflar ve videolar dahil olmak üzere farklı medya formatlarını kullanarak istediğiniz kadar sabitleyebilirsiniz. Daha sonra reklama dönüştürmek isteyebileceğiniz pinler de oluşturabilirsiniz. Fotoğraflara, reklamlara ve videolara ek olarak ürün pimleri, koleksiyonlar ve hatta hikayeler oluşturabilirsiniz.  İnstagram’da, başlamanıza ve deneyiminizi optimize etmenize yardımcı olacak çok sayıda ücretsiz kaynak var.

İnstagramda Marka Tanıtımı Hakkında İpuçları

Web Sitenize Daha Fazla Trafik Çekin

Daha da yararlı olan şey, İnstagram’in izleyebileceğiniz işletme profilinde yerleşik derinlemesine analitik ve metriklere sahip olmasıdır.

Diğer Sosyal Medya Platformları ve Uygulamalarıyla Entegre Edin

İnstagram hesabınızı uygulamalara bağlamak veya iş için kullandığınız diğer hesapları talep etmek çok kolaydır. Instagram, Etsy, YouTube, Shopify ve Poshmark gibi uygulamalar, tüm platformlara kolayca bağlanmanıza ve içerik dağıtmanıza olanak tanır. Ayrıca, Tailwind veya Later gibi sosyal medya planlayıcıları kullanıyorsanız gönderilerinizi otomatik olarak planlamak için erişim yetkisi verebilirsiniz.

Kitlenizle Etkileşime Girin ve Marka Karşılaşmasını Artırın

İnstagram tamamen izleyici katılımıyla ilgilidir ve çok şey yapmak zorunda kalmadan yapmak kolaydır. Hedef kitlenizin ilgisini çekmek için alabileceğiniz birçok yaklaşım vardır:

Hedef kitlenizi daha iyi tanıyın ve fotoğraflarınıza yapılan yorumları yanıtlayarak ve yorum yazarak içeriğinizi kaydeden takipçilerinizle etkileşim kurun.

 Belirli bir grup insana ulaşmak için kitle hedeflemeyi ayarlayın. Bunu, web sitesi ziyaretçilerine, yüklenen müşteri listelerine ve kitle etkileşimlerine göre grupları hedefleyerek yapabilirsiniz.

Daha fazla dönüşüm ve satış elde etmek için gönderilerinizi farklı kitleler tarafından görülecek reklamlara dönüştürerek sonuçlarınızı ölçeklendirmeye yardımcı olun.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin