İnstagramda Keşfet Bölümünde Nasıl Görünür Olunur?

0
557

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere İnstagramda Keşfet Bölümünde Nasıl Görünür Olunur? hakkında bilgiler vereceğiz.

İnstagramda Keşfet Bölümünde Nasıl Görünür Olunur?

instagram kullanıcılarına ulaşmak için en sık sorulan sorulardan biri, İnstagram’ı keşfetmenin yolları nelerdir. İnstagram keşfine nasıl düşebilirim? Gibi sorular. Bu soruların cevaplarının yanı sıra, İnstagram takipçileri, yorumları ve beğenileri alırken dikkat etmeniz gereken şeylerle ilgili ayrıntıları da ekledik.

İnstagram Keşfet nedir, Keşfet’de Kimler Öne Çıkar?

İnstagram kullanıcıları instagram tarafından belirlenen ilgi alanlarına göre, sosyal medya sitesi tarafından vurgulanan paylaşımları kullanarak, İnstagram keşfet nedir? sorusuna cevap verebiliriz.

Keşfet

İnstagram keşfet’e nasıl girilir? Bu sorunun cevabını makalemizin geri kalanına da ekleyeceğiz. Keşfet zaman çizgisi bölümünü incelediğinizde, keşifte gördüğünüz içeriğin farklı özelliklere sahip olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, bazı hesapların çok az takipçisi olduğunu ve bazılarının daha fazla olduğunu fark edeceksiniz. Bu keşifte gördüğünüz şeyin tamamen ilgi alanlarınıza dayandığını görebilirsiniz.

– İnstagram Keşfete hangi paylaşımlar düşer

Her şeyden önce, keşfe düşmemenin önemli bir nedeni veya keşfe düşmek için yapılan bir hata hakkında konuşalım. Birçok kullanıcı paylaştıkları resmin altına kısa bir cümle yazar ve etiket sayısını çok fazla tutar. Görsel bir paylaşım platformu olmasına rağmen, internet dünyasının değişmez kuralı yazılı içeriktir. Bu nedenle, görsel içeriğin metin bölümleri daha açıklayıcı olmalı ve etiket sayısı buna göre verilmelidir. Keşfete düşen gönderilere baktığımızda, aslında birden fazla mesaj, video, IGTV ve makaranın türlerini gördüğümüzde bunun önemli kanıtlarından biridir. Yani paylaşmak zengindir.

İnstagramda Keşfet Bölümünde Nasıl Görünür Olunur

İnstagram kullanıcı deneyimi nedir?

Kullanıcı deneyimi, internet platformlarındaki en önemli unsurlardan biridir ve arama motorları gibi bu platformların yapay zekasının bu deneyimlerden elde ettikleri veriler üzerinde hareket ettiğini düşünebiliriz.

Bir örnek vermek gerekirse, uzun bir blog içeriği yazdınız ve sitenizde yayınladığınızda, yapay zeka bu içeriğin okuma süresini ‘ortalama’olarak tahmin ediyor. Ziyaretçileriniz, okunması gereken içeriğinizi 4 dakika, ortalama 50, 60 saniye içinde okuyorsa, yapay zeka bu içeriğin kullanıcı beklentilerini karşılayamayacağını düşünüyor. Başka bir deyişle, yapay zeka ile sitelerdeki hemen çıkma oranını belirlemek ne kadar basit olursa, içeriğin ortalama okuma süresini belirlemek o kadar basit olur. İnstagram gibi kanallar için benzer bir şey düşünebiliriz. Yine, bu kullanıcı deneyimi, sizinle hemen hemen aynı özelliklere sahip başka bir içeriğe daha fazla ilgi duymanın temelidir. Bunun nedeni, takipçilerinizin yayınınıza kayıtsız olması ve bir başkasının benzer yayınının takipçilerine çekilmesidir. Örneğin, ayrıntılı görsel inceleme, telefon ekranınızda bir süre kalmak, beğeniler ve yorumlar almak gibi farklı faktörler, yukarıda belirtilen kullanıcı deneyimini artıran faktörlerdir. Bu nedenle, yapay zeka, insanların daha fazla etkileşime girdiği paylaşımın diğer kullanıcılar tarafından beğenileceğini öngördüğü için, ilginç olmayan paylaşımlardan daha fazla araştırmaya katılmalarını sağlar.

Bununla birlikte, tasarlanan yapay zekanın bu etkileşimlerin organik olup olmadığına da baktığı hemen belirtilmelidir. Video yayınlarında alacağınız toplam etkileşimin 15 bin olduğunu varsayalım. Bu sayıda, 5 bin izlenimin 1 saniye olduğunu düşündüğümüzde, yapay zeka şüpheli bir durum olduğunu algılayacak ve paylaşımın keşfedilmesini engelleyecektir. Kısacası, doğal etkileşim elde etmek önemlidir.

Neden bot takipçileri satın almıyorsunuz? Yayınlarım Neden Tüm Takipçilerime Gösterilmiyor?

Yıllar içinde yapılan algoritma değişikliklerinden sonra, bot takipçilerinizde bir düşüş görebilirsiniz. Sanırım instagram yönetimi ve yapay zekanın ülkemizde yaklaşık 82 milyon nüfusa sahip neredeyse daha fazla instagram hesabı olduğu gerçeğini anlamadıkları kadar aptal değiller mi? İnstagram bot takipçileri nedeniyle, tüm takipçilere gönderileri göstermez. Aslında, bu ana sebep değil, ana sebep sponsorlu reklam gelirini arttırmaktır. Başka bir deyişle, daha fazla kişiye ulaşmak isteyenlerin sponsorlu reklam vermelerini sağlamak

İnstagramda Keşfet Bölümünde Nasıl Görünür Olunur

Keşif içeriğinde ilgili içerik nasıl belirlenir?

İnstagram, diğer sosyal medya ve tüm arama motorları, kullanıcı hareketlerini izlemek ve onlara daha iyi bir deneyim sunmak ve ilgili yayınlar ve reklamlar üretmek için tasarlanmış yapay bir zekaya sahiptir. Bunlar aramalarınızı, yayınlarınızı ve tüm etkileşimlerinizi içerir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin