Instagram Web’de Mesaj Nasıl Atılır? Yöntemleri Nelerdir?

0
425

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere Instagram Web’de Mesaj Nasıl Atılır? Yöntemleri Nelerdir? hakkında bilgiler vereceğiz.

Instagram Web’de Mesaj Nasıl Atılır?

Instagram, kullanıcılarının daha rahat bir şekilde sosyal medya hesabı kullanabilmeleri adına çeşitli özellikler geliştirmiştir. Bunlardan bir tanesi de Instagram web’de mesaj atma işlemidir.

Instagram DM Atma Yöntemleri

Dünya üzerinde milyonlarca Instagram kullanıcısı bulunmaktadır ve bu kullanıcılar birbiri ile DM olarak da kısaltılmakta olan Instagram Direct Message üzerinden mesajlaşabilmektedir. Bilindiği üzere bir kullanıcının başka bir Instagram kullanıcısına mobil uygulama üzerinden mesaj gönderimi yapma işlemi, sağ üst kısımda yer alan kağıttan uçak sembolüne tıklama aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Esasen Instagram web üzerinden mesaj gönderimi yapmak da benzeri bir işlemi gerektirmektedir. Elbette bu işlemin yapılabilmesi için bilgisayarınızdan Instagram’a giriş yapmalısınız.

Bilgisayardan Instagram’a giriş yapmanın iki farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki tarayıcınız üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapma yöntemidir. Şayet tarayıcı üzerinden Intagram’ın resmi sitesine girmiş ve kullanıcı adı ile şifrenizi girerek hesabınıza erişmişseniz mesaj gönderimi işlemi yapabilmek adına kullanacağınız bölüm yine sağ üst kısımda yer almakta olan kağıttan uçak simgesine tıklamanızdır. Burada yer alan kişilerden birinin üzerine tıklayarak mesajlaşmaya başlayabilir veya Direct yazısına tıklayarak mesaj göndermek istediğiniz kullanıcıyı aratabilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden Instagram’a giriş yapmanın ve mesaj göndermenin bir diğer yöntemi ise bilgisayarınızda yüklü olan Instagram uygulamasını kullanmaktır. Elbette bilgisayarınızda Instagram uygulamasının yüklü bulunması gerekmektedir. Şayet cihazınızda bu uygulama yüklü değilse o zaman store mağazadan rahatlıkla indirebilirsiniz. Store mağazasına girdiğiniz zaman arama bölümünden Instagram’ı aratacak olursanız rahatlıkla uygulamayı bulabilirsiniz.

Instagram Web’de Mesaj Nasıl Atılır? Yöntemleri Nelerdir?

İşlemler Birbirine Benzemektedir

Uygulamayı store mağazadan bulup indirdikten sonra sıra hesabınıza giriş yapma işlemine gelecektir. Yine kullanıcı adı ve şifrenizi uygulamaya girerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Instagram bilgisayar uygulaması üzerinden işlem göndermek, resmi web sitesinden mesaj görmek ile mobil uygulama üzerinden mesaj göndermek işlemine benzemektedir.

Instagram bilgisayar uygulamasından hesabınıza giriş yaptıktan sonra mesaj gönderebilmeniz için mobil uygulama ve web’de olduğu gibi sağ üst kısımda yer alan kağıttan uçak sembolünü kullanacaksınız. Oraya tıkladıktan sonra benzeri şekilde burada yer alan kişilerden birini seçerek mesaj gönderimi gerçekleştirebileceğiniz gibi Direct yazısına tıkladıktan sonra kişi aratarak da Instagram Direct Message gönderimi yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin