İnstagram İçin Harika Gönderiler Tasarlama İpuçları

0
342

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere İnstagram Profiliniz için Harika Gönderiler Tasarlama İpuçları hakkında bilgiler vereceğiz.

İnstagram Profiliniz için Harika Gönderiler Tasarlama İp Uçları

Post tasarımları, instagram da iş veya içerik oluşturan kişiler için çok iyi olmalıdır. İçerik tasarımını veya marka imajını akılda tutan insanlar açısından. Örneğin, hemen hemen herkes tavus kuşunu bilir ve diğer kuş türlerinden daha belirgin ve benzersiz özelliklere sahiptir. Aynı şekilde düşünebiliriz, bu kendi profilimizin bir tasarımıdır ve bunu içeriğimize belirtebilmeli ve yansıtabilmeliyiz. İnsanlarla olan etkileşiminizi arttırmak için en önemli unsur profilinizde paylaştığınız resimler ve diğer gönderilerdir. Bu gönderileri çok iyi bir şekilde tasarlanmalı ve takipçilerinizin beğenisine sunmalısınız.

Özetlemek gerekirse, mesajlar bir markamızı temsil edebilir veya bir imajımızı tanımlayabilir. Kendi veya uygun tasarımımızı bulmamız gerekiyor. Bu tasarımları bugün ne tür uygulamalar yapabilirsiniz? Uygulamaların özellikleri hakkında bilgi vereceğim. Bir örneğe dayanarak bir içerik çıkaracağız. Markanızı temsil eden en iyi içeriğe sahipseniz işte o zaman en iyi reklama da sahip olursunuz. Bu sayede firma güvenilirliğiniz ve iş hacminiz de artmış olacaktır.

Uygulamalar; video düzenleme, fotoğraf düzenleme, hikaye tasarımı gibi içeriğinizin etkileşimini artırabilecek gerekli ayarlamalara sahiptirler. Tabii ki, efektler efektlerle bitmiyor, fotoğrafta kullanacağımız görsellerde önemlidir. Kendi çektiğiniz fotoğraflar ya da mevcut durumda ki fotoğraflarınızı en iyi hale getirerek yaptığınız daha önce ki paylaşımlardan daha fazla beğeni ve geri dönüş alacağınıza eminim.  Sizler için araştırmış olduğumuz ve birçok fenomen ve ünlü tarafından kullanılan bazı uygulamaları tanıtmaya karar verdik. Bu sayede en iyi gönderileri oluşturabilir ve harika çekilmiş bir storyi arkadaşlarınız ya da müşterilerinize suna bilirsiniz.  Şimdi uygulamalarımızı tanıyalım, hemen hemen tüm uygulamalar iOS ve Android’de mevcuttur. Buradaki uygulamalar genellikle resim editörü sınıfına dahil edilir. Bu sayede indirdiğiniz resimleri de bu editörler yardımı ile düzenleyebilirsiniz.

Adobe Photoshop Express:

Adından da anlaşılacağı gibi, normal Photoshop programının mobil versiyonu olarak adlandırılabilir, basit ve şık arayüz tasarımı ile kolay, şık tasarımlar yapmamızı sağlayan bir programdır.

İnstagram Profiliniz için Harika Gönderiler Tasarlama İpuçları

İnstagram Hikayesi:

Evet, bu uygulama klasik instagram uygulamasının hikayeler bölümünde bir düzenleme altyapısıdır. Videonuza veya resimlerinize gıf, resim ve metin eklemenizi sağlayan bir altyapıya sahiptir.

Genel olarak, resim ve video düzenleme araçları, bunlar Facebook tarafından önerilen uygulamalardır, yüzlerce hatta binlerce uygulama vardır, hepsini kullanabilirsiniz, sadece konseptinize uygun bir iş var.

Adobe Spark Post:

Adından da anlaşılacağı gibi, normal adobe uygulamalarında bulunan spark adlı uygulamanın mobil bir sürümüdür. Genel olarak, düz bir arka plana sahip görüntülere metin veya metin yazmamı sağlayan bir programdır.

Plotaverse:

Plotaverse, resimlerinizi gıf formatına dönüştürebileceğiniz bir uygulama türüdür. Gıf animasyonlu resim anlamına gelir. Videolardan tek fark her zaman kendini tekrarlamaktır.

Videolar, buradaki uygulamalar genellikle video düzenleyici sınıfındadır.

Videoshop:

Videoshop genel bir video düzenleme programıdır. Bu, kesebileceğiniz, kırpabileceğiniz, kaliteyi değiştirebileceğiniz veya ses ayarlarıyla oynayabileceğiniz kullanışlı ve kullanışlı bir programdır.

İnstagram Profiliniz için Harika Gönderiler Tasarlama İpuçları

Yazı için resim

Örnek: bir antrenör olduğumuzu hayal edelim, egzersiz resimlerimizi veya videolarımızı sayfamızda paylaşıyoruz. Bazen spor, motivasyon veya araştırma hakkında bilgi paylaşırız. Hesabımız hem bir işletme hem de bir içerik hesabına, yani her iki karakter özelliğine sahip olmalıdır. Hem insanları bilgilendirmeli hem de onlara bir hizmet pazarlıyormuşuz gibi bir imaj vermeliyiz.

Evet, hesabımıza genel bakış hakkında bu bilgilere sahibiz, aklımızda bir şablon veya akış şeması oluştu. İnsanları bilgilendirmeli ve hizmetlerimiz hakkında konuşmalıyız. Bazı yayınların tamamen bilgilendirici olması gerekebilir. İlgilendiğiniz fotoğraflarınız olduğunda, profil ziyaretleriniz artar ve insanlar diğer içeriğinizi görüntüler.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin