Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

0
404

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere Instagram Nasıl Dondurulur? hakkında bilgiler vereceğiz.

İnstagram Nasıl Dondurulur?

Günümüzde oldukça fazla kullanıcıya sahip sosyal medyalardan biri olan İnstagram istenildiği zaman dondurulabilen bir sosyal medya hesabıdır. Sosyal medyaya geçici bir süre ara vermek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir. İnstagram hesabı dondurulduğu zaman fotoğraflar ve yorumlar kaybedilmez. Kişi istediği taktirde 24 saat sonra tekrardan hesabını aktif edebilmektedir. Ancak hesap aktif edildiği anda hemen açılmaz. Hesabın yeniden kullanılmaya başlanması için 1-2 saat beklenmesi gerekmektedir. Gelelim dünyada en çok kullanılan bu sosyal medya hesabında dondurma işleminin nasıl yapıldığına.

  • İnstagram.com’a mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan giriş yapılmalıdır. Bu işlemin sebebi ise instagram hesabının instagram uygulaması içinden yapılmamasıdır.
  • Sağ üst kısımda duran simgeye dokunulmalı ve Profili Düzenle seçeneğine gidilmelidir.
  • Girilen kısmında aşağı doğru inilmeli ve sağ alt köşede bulunan Hesabımı Geçici Olarak Kapat seçeneğine dokunulmalıdır.
  • Hesabını neden kapatıyorsun? diye bir soruyla karşı karşıya kalınmaktadır. Bu soruya verilen cevap ardından instagram hesabınızın şifresini girmeniz gerekmektedir.
  • Yapılan tüm bu işlemlerin ardından hesabınız geçici olarak kullanıma kapatılacaktır.

İnstagram hesabını tekrar kullanıma açmak için 24 saat beklenmesi gerekmektedir. Hesaba yeniden giriş yapılabilmesi için kullanıcı adı ve şifresi yeterlidir. Bilinmesi gereken en önemli detay ise intagram hesabını dondurma işleminin 7 gün içerisinde yalnızca bir kez yapıldığıdır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin