İnstagram Kullanım İstatistikleri ! İşte Detaylar

0
353

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere İnstagram Kullanım İstatistikleri ! İşte Detaylar  hakkında bilgiler vereceğiz.

İnstagram Kullanım İstatistikleri

2020 senesine girildiğinde yapılan istatistik ölçümlerinde sosyal medya kullanımı her geçen senede artış göstermektedir. Bu artışın istatistiki sayıları şu şekildedir. 1 milyar instagram kullanıcısı, 2.6 milyar facebook kullanıcı ve son olarak da 68 milyon’a ulaşan twitter’dır. Bunların yanı sıra pinterst gibi sosyal medya platformlarıda azımsanmayacak kadar kullanıcıya sahiptir.

Günlük yaklaşık 500 milyon aktif kullanıcı bulunmaktadır. 

Instagram’daki aylık aktif kullanıcıların yarısı günlük olarak giriş yapıyor ve platformda aktif olarak etkileşimde bulunuyor. Bu önemli, özellikle bu sayı da artmaya devam ettiği için. Üzerinde bulunmaktadır 500 milyon günlük aktif kullanıcılar yalnız Stories’de de.

Beğen düğmesine günde ortalama 4,2 milyar kez Basılmakta

Bu beğeni düğmesi günde 4,2 milyar kez kullanılmaktadır, bu da ortalama bir kullanıcının beslemelerini gözden geçirdiği ve bu düğmeye günlük olarak birden fazla kez bastığı anlamına geliyor. Bu, doğrudan markaların etkileşimde bulunma isteğini gösterir. Bana kalırsa, bu Instagram için elimizdeki en önemli demografik bilgiler: büyük bir kısmı cüzdanlarını açmaya, kredi kartlarını kırmaya ve harcama yapmaya hazır (ve yetenekli).

İşte buldukları şey:

Yılda 75 binden fazla kazanan insanların% 31’i Instagram’da

Yılda 50-74.000 arasında kazananların% 32’si Instagram’da

Yılda 30 bin ila 49 bin gelir getirenlerin% 32’si Instagram’da.

Platformda daha sıkı bütçelere sahip olabilecek kullanıcılar olduğu açık olsa da, potansiyel olarak daha yüksek harcanabilir gelire sahip demografinin% 30’uyla bağlantı kurma yeteneği çok büyük bir varlık göstermektedir.

Şu anda, bu demografi, çok sayıda pazarlamacının ve markanın çekmeye çalıştığı sıcak bir demografik ve platformdaki yaş grubunun açık çoğunluğuyla platform daha da fazla değer kazanıyor.

İnstagram Kullanım İstatistikleri ! İşte Detaylar

Instagram kullanıcılarının% 63’ü uygulamayı günde en az bir kez kontrol ediyor ve% 42’si uygulamayı aynı gün içinde birden çok kez açıyor.

Instagram kullanıcılarının çoğu son derece etkileşim halindedir ve uygulamayı düzenli olarak kontrol etmektedir. Güçlü içeriğiniz varsa, onlara tutarlı bir şekilde ulaşmakta sorun yaşamazsınız. Bu çalışma, yalnızca% 16’sının uygulamayı haftada bir veya daha az açtığını ortaya koymuştur.

2020 itibarıyla Instagram kitlesinin% 52’si kadın ,% 48’i erkek olarak belirlendi.

Instagram’ın geniş bir kitleye sahip olduğunu biliyoruz ve rakamlar uygulamanın hem erkeklere hem de kadınlara oldukça eşit bir şekilde hitap ettiğini söylüyor. İnsanlar, bu özelliğin hem ürün farkındalığını hem de satışları artırmada yararlı olduğunu kanıtlayan alışveriş gönderileriyle (artık alışveriş hikayelerini içeriyor) kolayca etkileşim kuruyor. Kullanıcılar uygulamadan hiç çıkmadan yerel olarak alışveriş yapabilmektedirler

Instagram’da gönderi yayınlamak için en iyi zaman, öğleden sonra 2-3 arasıdır

İyi sıralama ama yine de önemli, bu yüzden onu gündeme getirmek istiyoruz. Organik olarak yayınlamak için en iyi zamanlar büyük ölçüde bireysel işinize, saat diliminize ve ulaşmak istediğiniz kitleye bağlıdır. Bununla birlikte , izleyebileceğiniz bazı genel en iyi uygulamalar var ve araştırmaya göre, organik erişim için göndermenin mutlak en iyi zamanı hafta içi 2-3pm CDT arasındadır.

Seyahat ve Turizm: Cuma 09:00 – 13:00

Medya ve Eğlence: Salı ve Perşembe günleri 12 : 00-15 : 00

Yiyecek ve İçecek: Cuma günleri 12:00

Perakende: Salı, Perşembe ve Cuma günleri 12’de

Profesyonel Hizmetler: Cuma, Salı ve Çarşamba sabah 9 veya 10’da

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş: Salı, 16:00 veya 10:00

Perakende Olmayan E-ticaret: Perşembe 21:00 veya 16:00

İlaç ve Sağlık Hizmetleri: Çarşamba ve Pazar günleri saat 9’da

Kişisel Bakım: Cuma ve Perşembe günü saat 13, 2 veya 3’te

Teknoloji: Pazartesi ve Salı 14:00

Eğitim: Perşembe, 16:00 veya 17:00

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin